View Single Post
  #35  
Vechi 10.10.2018, 18:00:26
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Da, daca te contrazice cineva inseamna ca el nu stie nu ca tu gresesti cu ceva, esti convins de parerile tale chiar daca nu stii despre ce se vorbeste.
Biserica Rusiei s-a desprins dupa Sinodul Florenta, cand Patriarhul Constantinopolului tragea spre erezie. Patriarhia Rusiei a fost apoi recunoscuta de toate celelalte patriarhii. Cei care te doresc in afara forumului nu o fac pentru ca ar fi filorusi. Eu am zis demult ca trebuia sa fii banat definitiv. Ai si fost, dar te-ai intors.
nu neaparat filorusi, dar coincidenta face ca multi dintre ei chiar sa fie.

mai cataline, nu mai vreau sa te contrazic, iar dispari si avem nevoie de tine aici. tu retine doar atat, daca eu postez ceva ce tine de istoria crestinismului este ceva ce face fata la orice contestatie stiintifica, facuta de oricine! nu de x, y, z, sau de tine, pe acest forum, ci de oricine!

deci chestiuni strict istorice. aaa, ca-mi plac discutiile in contradictoriu si-mi spun si eu parerea, da, acolo pot sa gresesc, nu-s mafalda, dar daca postez o chestie istorica e de necombatut. tu poti s-o faci in continuare, cu tampeniile ce le iei de pe net, asta e... aaa, si din filme.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote