View Single Post
  #26  
Vechi 04.04.2012, 17:18:47
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Chiar că, niște tâmpiți, nu zicea așa... Îmi stă pe limbă... E acu' pe la Cotroceni...

M-am liniștit!
Nu pari că te-ai fi liniștit...
Iar la Cotroceni nu mai sunt tâmpiți ca altă dată.

Însă e unii pe aici care pricep de stai și te miri de ce or fi ei mereu neliniștiți și ironici și vicleni absurzi învârtindu-ți spusele ca să iasă te miri ce... de parcă tu ai fi scris prostii, sau dacă ai zis tu înseamnă că n-a zis nimeni... când de fapt ei sunt cei ce mereu pricep câte ceva la care nimeni nu se aștepta... de exemplu ei pricep mereu că tu ești prostul, însă la felul cum ajung ei la concluzia asta nici nu le trece prin cap să fie atenți să vadă dacă chiar au vre-un argument în afară de născoceala și deducția subtilă și ocultă care îi ajută pe ei să știe ei mai bine ce era defapt de înțeles din text.

Stau și mă tooot mir și nu mai reușesc să pricep de unde vă vine vouă 'deșteptăciunea' asta foarte perspicăcace.

Ori de la mamona ori de la tatona... că voi sigur sunteți sinceri și cinstiți în demersul vostru demn de o cauză mai bună... voi vreți... ceva tot vreți mereu dar nu știți exact ce anume și persistați cu încăpățânare ca să obțineți exact ceea ce vreți.

Nu e ciudat? Mie mi se pare complet bizar exact ca și demersul ăsta cu gazele de șist. Problema e tocmai că nu vă mai liniștiți.

Last edited by vsovivi; 04.04.2012 at 17:26:34.
Reply With Quote