View Single Post
  #33  
Vechi 09.04.2012, 02:40:10
88hharalambos 88hharalambos is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 52
Implicit

Fraților, am citit și eu scrisoarea celor care poartă numele ucenicilor Pr Calistrat , care are mai mult un caracter dojenitor.
Am citit și părerile voastre, am văzut că unii au avut așteptări mai mari din partea lor, alții au descalificat scrisoarea ca fiind nesuperioară, sau chiar dezagreabilă pt motivul, exces de orgolii, creștin naționaliste, patrioade, etc. Chiar m-am mirat de faptul că există și impotrivitori. Am văzut că are și aprecieri. Părerea mea, scrisoarea este încă prea blândă după faptele guvernaților noștrii, dar, indiferent cum ar fi fost făcută, pt ei nu are nici o valoare. Scrisoarea are referire doar la abuzul exploatării gazului de șist prin fracturare hidraulică, care are consecințe pt ecosistem, catastrofale. Evident, înainte de toate, ca oameni, ne exprimăm îngrijorarea pt viitorul nostru și a copiilor acestui neam, dar ne doare ignoranța și indiferența multor români și faptul că le place, și chiar s-au acomodat să fie făcuți sclavi în propria țară, să fie furați.
Mă dezgustă faptul când văd chiar și simpatizanți la aceste acte de trădare națională. Numai cine nu are idee sau habar despre aceste experiențe în alte țări, a exploatării prin fracturare hidraulică a gazului, nu conștientizază adevărata tregedie care urmează inevitabil.
Dragilor, nu fiți naivi și nici copii la minte, trebuie să înțelegem că situația este una gravă, foarte gravă, iar referitor la convențiile cu gazele și alte zăcăminte în țara noastră, acestea sunt adevărate acte de tradare națională.
Citiți și denunțarea penală a lui Gheorghe Funar,către PARCHETUL DE PE LÎNGĂ ÎNALTA CURTE DE CASAȚIE ȘI JUSTIȚIE, de pe data de 5 aprilie 2012. Ca să înțelegeți adevărata realitate și față a lucrurilor.

http://ro.altermedia.info/coruptie/g...ica_23502.html
sau http://www.ziartricolorul.ro/450/zia...82rate%21.html

Last edited by 88hharalambos; 09.04.2012 at 15:53:06.
Reply With Quote