View Single Post
  #4  
Vechi 05.05.2009, 16:38:18
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul

(In alta ordine de idei, catolicii au acceptat existenta extraterestrilor, teoria evolutionista... hmmm, ce poti sa astepti de la alte culte??)
Draga Anna, ideea centrala inaintata de Fani este daca catolicii se pot mintui ca si noi si PRIN aceasta calitate sa-i numim frati.

Mergem pe ideea generalvalabila ca si la frati si chiar si la PARINTI si COPIII nostri nu ne place chiar tot PACHETUL ci poate doar elementele esentiale care ne tin legati de ei, insa TOT DRAGI NE SUNT

In privinta acceptarii partiale a evolutiei omului nu-i poti invinui!

Tu oare crezi in Fred Flinstone ?( teoria biblica ca oamenii au trait in acelasi timp cu dinozaurii..adica cu "uriasii" mentionati in Biblie...si ca dinozaurii au trait acum 20 000 de ani?

Nu stiu ce sa zic , dar mie mi-e cam greu sa cred in asa ceva,(numai ca asa este "politic" corect)...si prin asta nu cred ca pacatuiesc... in orice caz nici nu fac mare caz din asta, pur si simplu nu-mi pierd noptile perpelindu-ma despre asta...

In credinta MUUUUUUULTE se inteleg si se EXPLICA prin INIMA si sunt confortabil cu acest adevar insa teoria dinozaurilor "de casa" domesticiti, nu prea vrea sa treaca pe acolo, prin inima

Suna ironic, stiu, deoarece vreau sa punctez ca oamenii nu ar fi putut supravietui cu acele monstruozitati oribile care aveau dintii cit o casa de mai iar oamenii nu ii foloseau sa deschida sticlele de bere...fi sigura de asta...

TREZVIE!!!!!
Reply With Quote