Subiect: Sf.Nectarie
View Single Post
  #6  
Vechi 13.03.2010, 12:34:23
Aghioritul's Avatar
Aghioritul Aghioritul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 147
Implicit

Felicitari! Sa dea Dumnezeu si Sf.Nectarie sa fie sanatos si sa va BUCURATI DEPLIN de micut!
Ceea ce vreau sa va spun cu drag si nu vreau sa va necajesc este ca Nu e bine sa punem doua nume copiilor nostri, deoarece fiecare din noi avem cate UN SINGUR SUFLET, primim un SINGUR BOTEZ si la Judecata inaintea lui Hristos VOM FI DOAR NOI, eu si Hristos! ATAT!! Este UN SINGUR INGER PAZITOR al fiecaruia, un singur DUMNEZEU!
Stim ca practica lumii este sa pui doua nume, dar nu este a BISERICII! Vedeti, nici Sfintii nu aveau cate doua nume!
Dar spre bucuria si Binecuvantarea Sf.Nectarie, indemnul meu este sa ii puneti numele Sf.NECTARIE!
Si eu cu sotia cand va randui Domnul sa avem copii, primul baiat si prima fata vor primi numele Sf.Nectarie! Un singur Tata - pe Dumnezeu, o singura Mama - Biserica! UN SINGUR NUME PE CARE IL VENERAM SI IL IUBIM: IISUS!
Poate de aici au plecat unii de au inceput a pune doua nume, din intelegerea gresita sau din nestiinta, de la Domnul IISUS HRISTOS! Numele Domnului este numai IISUS, iar HRISTOS inseamna CEL UNS! Adica IISUS UNSUL!

Doamne ajuta! Dumnezeu sa te binecuvinteze si Sf.Nectarie sa te Ocroteasca!

PS: citeste zilnic Acatsitul Sf.Nectarie si/sau Paraclisul Sf.Nectarie, si vei primi AJUTORUL sau atat pe timpul sarcinii cat si la nastere cat si dupa nastere! Este ocrotitorul MAMICILOR! Daca ai si o icoana cu Sf.Nectarie pune o candela inaintea ei si te miruieste din ea in fiecare zi! Vei vedea ajutorul Sau!!!
Reply With Quote