View Single Post
  #12  
Vechi 10.08.2021, 15:56:45
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.950
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Am fost de o penibilitate fara margini la olimpiada. Doar canotajul ne-a mai spalat obrazul.
Și înotul a mers bine locul 4 la 200 metri stil liber - David Popovici are aproape 17 ani, în septembrie face, e un deschizător de drumuri și pentru alți tineri talentați, părinții vor zice „no nii mă!” la el ce bine înoată și ce tânăr e, ia să dau și eu copilul la înot că poate e la fel de bun și așa vor mai apărea și alții, se crește o generație.

Fiecare sportiv care reușește deschide o ușă și pt alții pentru că le deschide apetitul de performanță.


Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Insa asta e foarte bine, ca practic orice competitie sportiva este o mizerie si o bataie de joc la adresa populatiei. Deci cu cat mai putine iluzii desarte cu atat mai bine!
Sportul aduce o pâine pe masă unui om, îl ferește să fie hoț, superficial, indisciplinat, nu văd ce e rău atât timp cât Dumnezeu i-a dat sănătate fizică, putere de muncă și binecuvântare să reușească într-un domeniu.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote