View Single Post
  #4  
Vechi 31.01.2010, 19:06:19
cristianvisan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

ce ma fac? ca traiesc in intuneric si ma amageste vrajmasul in fiecare secunda a vietii mele.. imi spune ca sunt pe cale si eu il cred ca ma iubesc .. nu am putere sa ma pocaiesc.. sunt impietrit.. nu stiu de unde sa incep si daca totusi incep repede ma pierd.. cei ce au rugaciune sa-mi raspunda..mi-a spus cineva sa ma spovedesc si am intrebat-o dar tu, tu chiar crezi ca ai ceva? si cei ce sunt pe cale deasemenea ..e cineva pe cale?trebuie sa fie ca nu vad sa vorbeasca cineva de pacate pe aici, asa ca aici sunt multi sfinti.. si cei ce au in ei lumina ar face bine sa ridice mana sus! intr-o noapte mi-a aparut Sfantul meu preferat si ma rog la vreo 30 si mi-a spus ca ma voi sfinti doar ca am acest pacat, pacatul de a-l fi omorat pe Dumnezeu ..in alte dati Sfantul imi gadila simtul parerii de sine.. io in inima mea nu ma cred rau , ma cred cel putin normal ba chiar bunicel, cred ca am cateva fapte bune si cred ca de asta nu-mi vine sa ma pocaiesc..ca nu am nevoie prea mare.. mai e cineva in situatia mea? mai e cineva care se vede ratacit, departe de Dumnezeu?am visat candva ca atunci cand vorbeam imi iesea cate un vierme din gura nu vorbe.. si imi place sa vorbesc sa dau sfaturi sa fiu auzit sa zic eu ,sa ma afirm..si nu e sarcasm este exact ce traiesc de-oi minti asa sa-mi ajute mie Dumnezeu..
nu ma doare nimic dar simt un gol, simt ca mint, ca ma mint, ma uit si cu cat privesc mai atent cu atat ceata e mai deasa..
e cineva care se roaga mult aici? cineva care crede ca ma poate ajuta cu sfaturile si cu credinta lui sincera, din inima sa? macar un pic ,macar de un pacat curatita?
vreau sa vorbesc despre ortodoxie dar sa nu ma doara asa surd in fundul sufletului constiinta.. cum pot sa obtin asta? voi nu simtiti asta?nu va simtiti ok dar incredibil de falsi si de murdari? nu visati ca tipati dar ca nu va auziti? nu vreti sa spuneti cat sunteti de intunecati si de pustii de fapt ? si va ies pe gura tot felul de ineptii reci, moarte, oribile, false, ipocrite?eu asa ma simt.. ce ma fac? ce ne facem? o sa ma duc in iad , sunt exact caldicelul gretos condamnat de evanghelie..am nevoie de lacrimi, trebuie sa desfund ochii astia ticalosi.. ii frec ii ud cu apa degeaba.. ma lovesc cu pumnii pana amortesc si nu simt nimic..L-am pierdut pe Dumnezeu..e cineva care sta mai bine ca mine? sau sunteti mai amortiti? sunt asa de urat..va fac sila nu-i asa? iertati-ma!
Reply With Quote