View Single Post
Vechi 29.07.2012, 14:13:21
speranta1970's Avatar
speranta1970 speranta1970 is offline
Senior Member

Data înregistrării: 12.04.2009
Locație: brisbane, australia
Religia: Ortodox
Implicit Konijiro

Te incurci in filozofii si te contrazici singur, tu nu ataci pe nimeni, dar mi-ai raspuns destul de agresiv ( si daca nu crezi ca a fost un raspuns agresiv mai reciteste ce mi-ai scris pe post).

Iti legi argumentele de toate domeniile, ba ca din cauza crestinilor nu este acceptata homexesualitatea (te incredintez ca multa lume nu aproba homosexualitatea ca si ceva normal, mai citeste si alte culturi, vezi cum reactioneaza ei). Ba spui ca din cauza ca sant abuzati (bulied) multi s-au sinucis ( acum esti si psiholog, ce multe stii de sinucideri:), am avut persoane aproape de familie, si chiar in familie care sa sinucis si nu a avut nimic cu homosexualitatea, si au incercat de multe ori sa se sinucida pana au reusit). Majoritatea care se sinucid nu sant homosexuali.

Nu mai da vina pe religii, cele mai mari atrocitati si genocituri din istoria lumii au fost cauzate pentru putere (nu au avut nimic cu religia, si sant sigura ca esti familiar cu WWI si WWII, Hitler, Musolini, Vietnam war, Gulf War, etc, etc. Cele mai mari nenorociri din lume sant din cauza unui singur lucru pe care multi vor sa obtina: Puterea de a conduce lumea.
Este exact pentru ce si homoxesualii vor casatorii legale, nu pentru ca le trebuie un certificat ca vezi altfel au atatea probleme fara certificat (cati traiesc in concubinaj si nu au nici o problema, la fel si pentru homosexuali). Vor legalizare pentru a castiga teren spre Putere, puterea de a schimba legi, si de a face dupa cum vor ei.
Nu nega.