View Single Post
  #37  
Vechi 10.09.2012, 22:21:40
Andra_07 Andra_07 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 214
Implicit

Eu cred ca barbatii de fapt nu cauta femei Miss Univers. Problema este ca de multe ori isi stabilesc un etalon foarte inalt, cu speranta sa obtina macar jumatate. Pretentiile lor sunt intelese gresit de catre femei, pentru ca sunt exprimate gresit si de aici nimeni nu iese fericit.
Un suflet bun, curat, o personalitate frumoasa, un caracter de onoare primeaza in fata aspectului fizic.
In schimb, din pacate, este foarte adevarat ca pentru foarte multi barbati este fundamentala prima impresie. Unii dintre ei, in functie de aceasta prima impresie vor sa cucereasca o femeie sau nu.
Cel mai important este, insa, un aspect fizic ingrijit. Am mai scris asta si pe un alt thread si am fost foarte criticata. In ciuda acestui fapt imi sustin parerea. Exista femei, am avut sansa sa observ asa ceva de-a lungul timpului, care la prima intalnire cu un barbat, nu au un aspect ingrijit. Si aici ma refer la: par nepieptanat, par nespalat, cele doua sprancene unite intr-una singura, neepilate vara, cu unghiile murdare, netaiate, nearanjate etc. Acestea sunt aspecte pe care un barbat la observa la inceput si il determina sa se gandeasca de doua ori inainte s-o cheme a doua oara la intalnire.
Nu trebuie sa fi machiata, imbracata extravagant ca sa cuceresti un barbat. Dar sa ai parul pieptanat sau unghii curate la o intalnire, cred ca se poate.
Stiu ca poate o sa spuneti ca nu exista cazuri. Dar va zic sincer, chiar exista.
Aspectul ingrijit este doar o dovada de bun simt. Adevaratele valori cum am mai spus sunt: credinta in Dumnezeu, un suflet bun, o personalitate frumoasa si un caracter de onoare. Sigur Dumnezeu are pregatit pentru toata lumea alesul/aleasa.
Doamne ajuta!
Reply With Quote