View Single Post
  #9  
Vechi 31.03.2009, 17:53:24
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alx Vezi mesajul
Adevarat graiesti "sia". Silverstar priveste de multe ori de sus pe utilizatorii forumului, spune ca e mai credincioasa decat ceilalti, se scalda in pacatul mandriei, uitand ca tot ce vine bun, vine de sus, iar noi nu suntem vrednici de nimic, fara voia Domnului. Indrazneste sa isi foloseasca puterea mintii si sa nege multe adevaruri religioase, pe care stim cu totii ca nu trebuie sa le punem la indoiala. Rataciti sunt cei care cred ca se pot baza pe propriile puteri in viata, ajungand la bucurii si sa traiasca bine. Un bun crestin stie ca solutia este postul si rugaciunea, iar restul ne da Bunul Dumnezeu, cand trebuie, cat trebuie, si cum trebuie.
De ce mi-as dori eu o casa cu 2 etaje, masina, bucurie, daca nu sunt persoana vrednica de ele? Numai Tatal Ceresc poate decide asta; noi trebuie sa ne rugam, capul plecat, si sa asteptam sa se faca voia Sa.

[COLOR=green]Atunci ațteaptă... Și nu fă propagandă pe aici că oricum nu te crede nimeni, mai ales dintre cei care-și amintesc cum și de ce ești venit/ă pe aici.[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Nu am averi, nu am vilă sau mașină și muncesc din greu ca să supraviețuiesc, nu ca să trăiesc... Așa că ți-e-ți recomand să faci ceea ce știi mai bine și să ne spui și nouă ce ai primit fără să muncești... Sic!...[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Și spui că ești credincios/ă și mai ții și post? Bravo, ca să vezi ce face un credincios în post... [/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote