View Single Post
  #7  
Vechi 12.09.2013, 21:28:34
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumiri tuturor celor care au raspuns pana acum,este imbucurator sa vezi ca tinerii nu ezita sa-si spuna viziunea, visele, asteptarile.Mena si Vlad opteaza in primul rand pt o abordare crestina a problemei,poate o viziune a pasilor mici dar macar sa existe pt ca,asa cum remarca Vlad,toti am dori sa fim oameni minunati precum parintele Jar dar este cam greu :) poate nu suntem atat de curajosi si atat de dispusi sa ne lepadam de noi insine.Guardian Knight ridica,in opinia mea,o problema foarte pertinenta,de ce noi,spre diferenta de alte tari din lagarul comunist,am evoluat parca atat de prost.Cel putin la prima vedere ungurii,cehii,polonezii si restul nu se confrunta cu probleme precum cele de la noi.Este o tema de gandire.Yasmina merge pe o latura mai pragmatica sa spunem,nu pare genul sa se multumeasca cu o atitudine usor pasiva,doreste ceva mai concret si sunt foarte multi care impartasesc acest punct de vedere.Parerea mea este ca toti ati atins un aspect al problemei,fiecare in felul lui si cred ca este foarte necesar sa intelegem cum gandeste cel de langa noi.Sper sa fie o discutie cu folos :) este o imagine a noastra si a viziunii noastre despre viitor.

Last edited by Pelerin spre Rasarit; 12.09.2013 at 21:32:03.
Reply With Quote