View Single Post
  #149  
Vechi 23.01.2015, 23:57:21
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Poti sa iei herpes genital de la ginecolog, sau urolog, sau o toaleta prost igienizata si unde n-ai fost atenta (de pe colac) de exemplu. Sau un prosop umed poate transmite boli care in mod normal se transmit numai prin contact sexual.

De aceea medicii recomanda analize regulate si folosirea prezervativului (chiar si intr-o casnicie).
abaaaabbbb63, sunt total de acord cu tine, si nu e prima data ... Tine-o tot asa !

Chestiunea e, ca dupa parerea mea, subliniez, dupa parerea mea, multi dintre colegii de discutie nici nu sunt casatoriti sau nu au o partenera de viata stabila si nici nu au suferit de boli transmisibile sexual ... asa ca se explica lipsa lor de experienta sau de cunostinte in acest domeniu, dar nu e o problema, ca au destul timp sa invete. Ca sunt multi naivi (colegi de forum) care au impresia ca traiesc mii de ani (si cred in reincarnare) ca Highlander, asta nu e de acuzat, toti am fost la un moment dat tineri si am trecut prin asa ceva ... dar vor ajunge la un moment dat sa inteleaga ca viata nu e o poezie asa cum pare, ca bolile care se transmit sexual (evident) ne pandesc la tot pasul si ca asteapta "greseala" ... noastra evident.

Last edited by AlbertX; 24.01.2015 at 00:12:06.