View Single Post
  #9  
Vechi 15.10.2008, 21:44:07
maria63 maria63 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.03.2008
Mesaje: 36
Implicit

Ma scuzati ca ma bag si eu dar nu inteleg ce vrea de fapt mehiel?

Si iata de ce:
  1. [COLOR=red]pe data de 02.10.2008 deschide acest topic la sectiunea "Nunta"[/COLOR]
Citat:
În prealabil postat de mehiel Vezi mesajul
As dori sa va povestesc o intamplare la care as dori daca este posibil un raspuns.
Acum 4 ani in urma eram foarte indragostita de un barbat. El este cu 14 ani mai mare decat mine. Desi impartaseam acelasi sentiment nu reuseam niciodata sa stam impreuna, parca destinul nostru nu ne permitea acest lucru.Il consideram sufletul meu pereche...si desi incercam din rasputeri sa ma apropii de el nu reuseam niciodata. In ce sens: nu reuseam sa-i vorbesc, nu reuseam sa spun ceea ce simpt si eram intr-atat de agitata incat sufletul meu vibra, atat de intens incat nu reuseam sa mai pronunt nici un cuvant. Va jur ca niciodata in viata mea nu am avut ocazia sa simpt ceea ce simpteam pt el. Il cunosteam din totdeauna...si nu am confundat niciodata sentimentele! Pana aici nimic de neobijnuit. M-am rugat la Dumnezeu sa-mi dea puterea sa depasesc acest lucru, aceasta emotie neobisnuita...dar pentru un timp nu mi s-a intamplat nimic. Sufeream mult pentru ca il vedeam din ce in ce mai rar!!M-am rugat Sfintei timp de mai multe saptamani si o imploram sa ma ajute cu lacrimi in ochi, sa pot sta langa barbatul pe care il iubeam mai mult decat orice. Si intr-o seara de august mi s-a intamplat un lucru foarte neobisnuit...pe care nu o sa-l uit niciodata.Imi amintesc ca era luna plina si ca era o noapte foarte luminoasa! Am dormit cu carticica Sfintei sub perna sperand intr-o minune.Si ceva in noaptea aceea s-a intamplat...
In acea perioada in vizita la mine sa vina matusa mea.Am dormit amandoua in aceeasi camera!
Pe la vreo 3.30 m-am trezit.Nu stiu de ce...si am observat in dreptul ferestrei 2 lilieci!Care in momentul in care m-am ridicat au venit spre mine si din zbor mi-au atins parul.M-am speriat tare si am inceput sa strig.Am trezit-o si pe matusa mea! Lilieci zburau se obreau pe usa sifonierului din camera si apoi veneau din nou spre mine! Nu ar fi fost neobisnuit acest lucru daca nu mi-as fi dat seama ca defapt doar eu ii vedeam,matusa mea nu vedea numic!Si nu erau un vis sau o fantezie! Ii auzam ma atingeau...erau acolo!!De trei ori au facut acest zbor si din lilieci s-au transformat in porumbei albi.Va jur ca ceea ce va povestesc nu am mai spus la nimeni! Pana si matusa mea a ramas uimita,ea nu a vazut si nu a auzit nimic!Dupa ce au zburat pe fereastra am simptit o mana care ma mangaia pe spate ca si cum m-ar fi linistit!Dupa cateva zile am iesit impreuna cu barbatul pe care il iubeam: ne plimbam si la un moment dat deasupra noastra la distanta foarte mica a zburat un porumbel alb! Nu am sa uit niciodata ceea ce mi s-a intamplat!Eu si cu el nu suntem impreuna nici azi! Inca mai sper ca ceea ce mi s-a intamplat a fost un semn care intr-o buna zi o sa se adevereasca! Voi ce credeti??
[COLOR=red]2. Iar pe data de 13.10.2008 posteaza acest topic la sectiunea "Vrajitoria":[/COLOR]

[SIZE=2]#[/SIZE][SIZE=2]1[/SIZE][SIZE=2][/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE][SIZE=2] 2008-10-13, 1525 [/SIZE]
[SIZE=2]mehiel[/SIZE][SIZE=2] [/SIZE]
[SIZE=2]Junior Member[/SIZE]
[SIZE=2]Data înregistrării: 2008-10-02[/SIZE]
[SIZE=2]Mesaje: 4 [/SIZE]


[SIZE=2] Barbati se pricem la magie [/SIZE]
[SIZE=2]Buna ziua[/SIZE]

[SIZE=2]acum cativa ani in urma treceam printr'o perioada foarte dificila din viata mea. Mi s-au intamplat foarte multe lucruri la care, dupa tot acest timp inca nu am gasit un raspuns. In acea perio Am cunoscut un barbat mai mare decat mine. Era un prosper om de afaceri si isi putea permite orice dorea. Cand ne-am cunoscut nu m-a impresionat prea mult. L-am cunoscut in casa unor prieteni comuni. Imi era uneori teama de el. Parea tipil de persoana care nu are multe sentimente si vroiam sa scutesc o eventuala suferinta care ar fi putut interveni mai tarziu. Dar usor usor a reusit sa ma cucereasca. Vorbea chiar de casatorie. Eram prea mica si poate pre putin interesata de o legatura stransa cu un barbat. Poate de foarte multe ori cand inca nu avem experienta de viata sau cand cineva doreste sa intre repede in viata ta fara sa fi pregatit ai intotdeauna instinct de aparare, de conservare. In fine....[/SIZE]
[SIZE=2]Nu a fost o relatie prea reusita se vedea diferenta de ani. Uneori parea mai mult un frate mai mare decat un iubit. Dupa mai mult timp, o seara cand ne'am intalnit mi-a facut un "dar" mai ciudat: mi'a daruit 7 lumanari de culori diferite dintre care una era arsa , si un vas de ceramica in care se ard esente care se vedea ca fusese deja folosit! Mi le'a dat intr'o punga. Abia cand am ajuns acasa am vazut despre ce era vorba. In acea seara am aprins lumanarile. Ma simteam total ametita si eu dar si mama mea. Nu pot sa imi dau seama ce se intampla! Le'am aruncat dar mai intai am ars singura poza pe care o aveam cu el la focul acelor lumanari. Dupa vreo saptamana mi'a cazut un smoc de par din cap de marimea unei unghi de la degetul mic. M'am speriat ingrozitor. Am mers la doctor am cheltuit multi bani pe tratamente, dar problema nu a disparut. Nu stiam ce sa fac... Sufeream si de o depresie adanca. Nu reuseam sa ies din casa, sa'mi fac un prieten, sufeream ingrozitor fara motiv, ma simteam singura si obosita mai mereu,si parea ca traiesc pe o alta lume. Aveam nevoie de singuratate si ma inchideam in camera mea. Uneori plangeam fara motiv,...dar niciodata nu am reustit sa fac o legatura intre lumanari si ceea ce mi se intampla. In cele din urma am mers la preotul Argatu! El mi'a citit ceva si astfel am reusit sa'mi rezolv problemele. Parul mi'a crescut ca prin minune si am inceput sa vad lumea cu occhi sperantei. Imi este frica de el acum, sunt luni de cand nu'l mai zaresc...si cred ca este mai bine asa! Acum sunt impreuna cu o persoana de aproape 2 ani. Ne gandim sa ne casatorim in viitor... Totusi uneori ma gandesc si la Stefan si nu inteleg ce l'a determinat sa faca asta! Poate nu a inteles ca [/SIZE]
[SIZE=2]Binele invinge intotdeauna! [/SIZE]

[SIZE=2]Mehiel[/SIZE]




Ce mi s-a parut ciudat e ca , cele doua postari parca nu sunt scrise de una si aceeasi persoana .
Daca va uitati la ortografie ,in primul mesaj foloseste cratima(liniuta de unire) acolo unde e cazul ,iar in al doilea foloseste in mod frecvent apostoful??!! Ortografie folosita in perioada interbelica!!
Continutul celeor doua mesaej e cam cotradictoiru.In unu zice ca nu se poate apropia de sufletul ei pereche , in celalat ca era prea mica si prea putin interesata de o legatura cu un barbat!
Meihel esti sincera? E vorba despre tine? Chiar te intereseaza un sfat?Sau te-ai gandit sa-ti postezi blogurile pe acest site?
Sper macar tu sa te amuzi!
Reply With Quote