View Single Post
  #116  
Vechi 03.04.2010, 18:53:04
Dieter_Eckhardt Dieter_Eckhardt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2010
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gaby-f Vezi mesajul
Sf. Nectarie si-a facut simtita prezenta si in viata mea,l-am descoperit anul trecut din in tamplare pe internet atunci cand aveam foarte mare nevoie de o minune in viata mea.Si asa am inceput sa citesc aproape zilnic Acatistul Sfantului Nectarie si am inceput sa simt ca el este langa mine si ca ma ajuta.Anul trecut am facut un curs de germana,eu fiind in Germania trebuia sa invat limba si la sfarsitul cusului am dat un examen pentru diploma,examen ce parea foarte greu.Dar m-am rugat mult si cu mare credinta in Sf. Nectarie si Fecioarei Maria si ei m-au ajutat sa trec examenul fara probleme.Apoi Sf.a facut sa-mi gasesc ceva de lucru .Important este ca atunci cand promiteti Sf.ceva sa va tineti promisiunea,pentru ca eu am promis sf. ca fac cunoscuta minunea care a facut-o cu mine pe internet dar am amanat sa fac asta ,tot timpul uitam sau aveam altceva mai important de facut.Si asa nu am avut mult timp locul acela de munca,au intervenit probleme.La putin timp dupa primul loc de munca am gasit altceva de lucru si de aceea vreau sa public acest lucru si sa multumesc Sf.Nectarie pentru ca eu cred ca datorita lui s-a intamplat acest lucru.De aceea sfatuiesc pe toti credinciosii ca atunci cand promit SF. ceva sa tina promisiunea pentru ca altfel l-i se va lua ce au primit si sa multumeasca Sf. pentru ajutor.Eu i-am simtit prezenta de multe ori de cand am inceput sa-i citesc Acatistul,de multe ori ma simteam rau si ma rugam sfantului din tot sufletul sa-mi ia durerile si in cateva minute ma simteam mai bine.Eu cred foarte mult in Sf. Nectarie si cred ca El este tot timpul alaturi de noi...noi trebuie doar sa-i cerem ajutorul cu credinta in el si in Dumnezeu.Din pacate nu am cum sa ajung la manastirea Radu Voda din Bucuresti(locuiesc in Germania) sa iai si eu mir de la moastele sfantului Nectarie.Mi-as dori din tot sufletul daca cineva are sa-mi trimita si mie un pic,pentru ca imi doresc sa raman insarcinata dar deocamdata bebe se cam lasa asteptat si singura mea speranta e dumnezeu si Sf.Nectarie.Poate daca ma ung cu mir pe burtica ma ajuta sf. sa raman si eu insarcinata caci imi doresc asta din tot sufletul. Multumesc din tot sufletul Sf. Nectarie si lui Dumnezeu pentru toate minunile facute in viata mea si va sfatuiesc pe toti sa va rugati cu credinta caci sfantul ne ajuta pe toti cand crede el ca este momnetul .Doamne ajuta-ne
Si eu am avut o perioada grea. Sunt neamt dar locuiesc partial in romania. In 2004 m-am casatorit cu o romanca si vroiam sa intemeiem o familie. Am cunoscut-o intr-un loc pacatos, era stripteusa. Dupa ce si-a primit cetatenia germana a disparut imediat ca sa traiasca cu un alt barbat si ca sa lucreze in germania unde incerca sa castige bani multi intr-un timp scurt.. Banii au fost si sunt cel mai important lucru in viata ei a trebuit sa observ..

Inainte sa ma casatoresc cu ea a fost in Italia dar a fost expediata.. Nu mi-a spus niciodata dece. Vroia o familie dar nu putea sa ramana gravida. A fost de multe ori bolnava de la diferite boli sexuale. Sper ca nu au mai fost alti barbati cu ea.. Ma bucur ca nu a ramas gravida, s-a casatorit cu mine doar ca sa insele.. Da, pot sa zic ca SF. Nectarie m-a ajutat, m-am despartit de ea si documentul de divort este lucrul care as putea sa-l dau cu mir.. Si ma rog ca ea sa fie rasplatita dupa fapte dar totusi poate isi gaseste drumul drept si nu mai inseala prietenii, familia si justitia.

Last edited by Dieter_Eckhardt; 03.04.2010 at 18:55:55.
Reply With Quote