View Single Post
  #10  
Vechi 15.03.2013, 00:32:07
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Teoria conspiratiei.
Din cauza masonilor pleaca romanii din tara? Din cauza masonilor fac tiganii mai multi copii decat romanii?
Dar pana la urma este mai simplu sa dam vina pe altii decat sa ne asumam noi raspunderea. Noi suntem vinovati pentru ce se intampla in tara. Fiecare dintre noi. Si prin ceea ce facem si prin ceea ce nu facem si am putea face.
Eu ma feresc de astfel de teorii, imi pierd pacea daca le dau crezare, dar nu putem sa dam vina mereu pe ele. Nu pleaca romanii din cauza masonilor, dar daca ar fi bine aici, ar ramane. Nu cred ca cineva isi lasa tara, prietenii, familia si pleca printre staini decat daca vede ca nu se mai poate, ca nu are de ales. De ce nu mai fac romanii copii? Pentru ca nu au cu ce sa-i creasca. Statul nu ii sustine, nu ii incurajeaza, ba din contra. De ce fac tiganii multi copii? Ei nu sunt asa preocupati de felul in care vor creste, de educatie, etc.

Imparatsesc opinia ca suntem de vina, nu ne rugam suficient, nu traim cum trebuie, ne-am indepartat de Dumnezeu si in consecinta avem conducatorii pe care ii meritam.
Reply With Quote