View Single Post
  #164  
Vechi 05.11.2016, 15:55:59
Igor_Paslusnik's Avatar
Igor_Paslusnik Igor_Paslusnik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2015
Locație: Biserica. Creștin al Bisericii primare, cea fără erezie, numită politic după anul 1054: Ortodoxia
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.724
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Tu ai căzut in cea mai mare înselare.Te crezi asemeni lui Iisus si a apostolilor,a marilor scriitori bisericești.Mă faci pe mine demon,da eu îmi recunos necredinta.Adu-ți aminte de fariseu si vameș.Tu te cezissfântul sfinților.Oare demonii își recunosc greșelile,oare ei nu sin acei mandri fatarnici.Plecă-ți capul!Nu te crede mai presus de nimeni."Celui ce i se pare ca stă,sa vadă sa nu cadă".
Avem datoria(!) dacă iubim Biserica și pe Domnul, să facem aceleași lucruri ce le-a săvârșit Domnul sau chiar și mai mari, după porunca preadulce dată chiar de Domnul, în Scriptură.

Iar dacă nu prea reușim, atunci să ne dăm cea mai bună măsură. Cea mai bună măsură ! "Toată viața noastră, lui Hristos Dumnezeu să o dăm". Toată, nu jumate. "Rugați-vă neîncetat". Nu de 5 ori pe zi, ca înșelații musulmani, ci neîncetat... Cea mai bună și cât mai mare măsură să ne dăm în Hristos !

Și nu, n-am spus că ești demon, ci ești condus de demoni, așa simt altfel nu ai vorbi prostioarele ce le vorbești acum și cu care ai început să te vaiți aici pe forum. Iar dacă nu ești condus de demoni, felicitări, dar ești cel puțin un laș și un fricos... :) care vin tot din ispitiri, așa că ia seamă, frățior, îndreaptă-te, ridică-te, vindecă-te. Nu sunt teorii. Trăiește în Biserică, în Hristos ! Înmulțește-ți talanții.

Iar mie, păcătosului, nu mi se pare că stau. Că nici nu exist, fără Dumnezeu. Pe ce stau? Pe mila Domnului, care nu mă va părăsi niciodată !

"Mila Ta Doamne, mă va urma, în toate zilele vieții mele".

Doamne miluiește.
__________________
Noul Testament ortodox e manualul normalității. Să citim zilnic din el, din Patristică, Dogmatică, Sfintele Canoane, cărți de la Sfinți ortodocși, nu de alte culte, ptr. a avea viață sfântă. În erezii nu e Duhul Sfânt, Har, Taine, Mântuire.

Dorim unirea tuturor în Sfânta Biserică fără ereziile lor. Hristos/Biserica/Creștinismul este și va fi ecumenic nu eretic-ecumenist, deschis la dialog și vindecare ptr. orice boală până la Parusie. Iubim toată Creația. Sunt 9 Sf. Sinoade Ecumenice.
Biblia

Last edited by Igor_Paslusnik; 05.11.2016 at 16:00:08.
Reply With Quote