View Single Post
  #1  
Vechi 13.01.2011, 21:51:18
Templier Knight's Avatar
Templier Knight Templier Knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2010
Locație: Unknown
Religia: Ortodox
Mesaje: 262
Implicit Ce va impresioneaza cel mai tare?

Pe mine , lucrul pe care ma impresioneaza cel mai tare e perfectiunea cu care a facut Dumnezeu totul, modul prin care a conceput totul, stiu ca mintea noastra e prea limitata pt a intelege anumite lucruri,dar ganditi va la modul cum sunt pozitionate planetele cu asa o acuratete incat axele pe care orbiteaza sunt un cerc perfect , Soarele care ne incalzeste ,si sa nu uitati ca pe Pamantul nostru pe care il distrugem pasiv , il poluam , ne ofera niste conditii propice vietii pe care inca nici acum nu se stie sigur daca se mai gasesc in univers,toate fiintele vii , omul pe care l a inzestrat cu ratiune , toate astea ma uimesc , si as vrea cand o sa mor, sa inteleg de ce Creatorul a conceput totul si cu ce scop , motiv, si pe noi oamenii.Faza prin care Dumnezeu ne a creat pt. ca ne iubeste nu mi se pare totala , sigur este si altceva, este un raspuns prea sec dupa parerea mea.
__________________
"Daca Hristos n-a inviat, zadarnica este atunci propovaduirea noastra, zadarnica si credinta voastra" (I Corint. XV, 14)
Reply With Quote