View Single Post
  #7  
Vechi 16.08.2009, 13:43:14
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit Da, asta este...

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Imi pare rau ca te-ai nimerit intr-un oras in care nu este biserica ortodoxa. Dar bine ca esti aproape de Hamburg unde sunt multe. Doamne ajuta!
Si mie imi pare foarte rau, dar totusi este cat de cat aproape...nu voi putea ajunge chiar foarte des, dar macar nu este la capatul pamantului. Doamne ajuta!
Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Aici este Biserica ortodoxa la 100 de km. Ajung rar, dar ma duc mereu la catolici. Asta e situatia si nu cred ca e grava din moment ce in sufletul meu sunt ortodoxa si nu ma poate influenta nimeni.
Pai si de aici e tot o distanta considerabila pana la Biserica ortodoxa. De cand sunt aici nu am ajuns niciodata...dar voiam si eu sa particip la Sfanta Liturghie, gandindu-ma la Biserica ortodoxa...in sensul ca banuiesc ca e mai bine sa fiu intr-o Biserica decat acasa sau prin oras. Nici pe mine nu se pune problema sa ma influenteze vreo alta denominatiune...pentru ca nu au cu ce :D. Multumesc!Doamne ajuta!
Citat:
În prealabil postat de valentin.viliga Vezi mesajul
atata timp cat nu ai biserica ortodoxa poti merge si la catolici!
Pai de asta m-am si gandit la varianta asta...cu toate ca nu imi place nimic din ceea ce tine de Catolicism ( sper sa nu jignesc pe cineva...dar asta e parerea mea) si mi se pare ca e diferenta foarte mare intre aceste confesiuni, chiar daca se aseamana cel mai mult facand o comparatie intre toate confesiunile existente.
Multumesc!Doamne ajuta!
Reply With Quote