View Single Post
  #7  
Vechi 03.08.2019, 14:47:58
catehumen catehumen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.01.2011
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 109
Implicit

Si,ita efectele Sinodului din Creta... Biserici surori ,la domnul Demetrius ,Postacii incep sa informeze masele analfabete religios ca totul s-a schimbat.Acum Biserica Ortodoxa Romana ,considera surori si celelalte ,pana mai ieri secte.
Un alt distins domn,mai spune aici ca lui Dumnezeu nu-i trebuie biserici,ca ele sunt facute de oameni ...
Nu incerc sa fac aici cursuri de informare dogmatica ,vreau doar sa spun ,ca spuneti niste enormitati ! Adevarata Biserica Ortodoxa Romana traiesti prin oameni si prin putinii preoti/calugari,care nu sunt ,de graba pupatori de mana Papei si nici frati si surori cu celelalte denominatiuni religioase !
Pentru doamna sau domnisoara care doreste sa se ...converteasca (nici termenul nu e ortodox) ii recomand sa caute pe youtube ce spune Parintele Cleopa despre asa zisa unitate cu catolicii sau cu alte culte . Domnisoara modul in care dumneta doresti sa faci ce vrei sa face seamana putin cu mersul la piata . Stiti nu-mi mai place rochia asta ,vreau una ortodoxa ca si prietenii spun ca imi sta bine ... Ortodoxie e un mod de viata care se treieste cu intensitate ,nu sunt ritualuri de fatada .Botezul ortodox nu se compara cu nici un alt asa zis botez. Nu lua de bun ceea ce citesti aici ,sau ti se spune ,mai bine cauta singura adevarul .Iar daca chiar iti doresti sa-l gasesti negresit vei vedea ca e in ortodoxie ! Daca nu m-as fi nascut ortodox ,fara nici un dubiu as fi imbratisat acesta credinta ,care e una adevarata. Daca vei avea rabdare sa cauti putin pe youtube ,cateva filmulete vei vedea adevarul ."Botezul tau ,nu e nimic,imi pare rau sa o spun si imi pare rau de miliardele de oameni pacaliti de aceasta ciuma numita Secta Catolica si tot ce a derivat din ea ! "Cautati Adevarul si veti fi liberi " !

Daca doresti mai multe detalii despre cum e corect sa procedezi scrie-mi in privat.
Reply With Quote