View Single Post
  #4  
Vechi 16.03.2010, 23:45:14
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit continuare

Remediul german pentru cancer: “coacerea” celulelor canceroase pana la moarte.

Crezi ca o febra faorte mare ar fi ceva rau pentru pacientii cu cancer, nu? Gresit!

Surprinzator, cancerul nu poate suporta caldura. Insa celulele sanatoase pot suporta foarte bine o febra temporara. Febra este una din uneltele pe care sistemul tau imunitar le foloseste pentru a distruge bolile.

Un medic germano-american din Philadelphia, Peter Busch, M.D., a fost cel care a descoperit ca febra poate ucide cancerul. A aflat asta din intamplare, in 1868, adica acum 140 de ani!

Si totusi tratamentul non-medicamentos pentru cancer inca este imposibil de aplicat astazi.

Unul dintre pacientii Dr. Busch a fost o femeie de 43 de ani cu un caz sever de sarcom pe fata. A observat cum cancerul ei a disparut dupa ce a avut o febra de 105 grade F in urma unei infectii streptococice. Atunci medicul si-a dat seama ca s-ar putea sa faca e descoperire majora.

Si astazi medicii germani au dovedit ca Dr. Busch avea dreptate. Au dovedit ca o febra – indiferent ca e cauzata de o boala sau e indusa artificial – are un efect devastator asupra cancerului.

Si totusi putini medicii de astazi stiu despre acest tratament remarcabil care nu are efecte secundare!

Trebuie sa mergi in Germania pentru aceasta terapie revolutionara.

“Prajirea” celulelor canceroase pana la moarte nu este o terapie experimentala. Pentru a asupri caldura asupra cancerului, medicii germani folosesc un aparat care costa in jur de 250,000$. Si au indemanarea necesara pentru a manevra acest aparat.

Mai important dintre toate, au inregistrat succese inegalabile.

Terapia prin febra dureaza aproape 6 ore, iar pacientii primesc terapia o data pe saptamana. Nu numai ca usuca tumoarea pana la moarte, dar ucide si celulele canceroase raspandite prin corp.

Iti poti pune intreaga incredere in aceasta informatie valoroasa.

Medicii pe care i-am intervievat au folosit aceasta terapie de sute si mii de ori fara sa aiba parte de vreun efect secundar – absolut niciunul! Deci nu lasa medicii neinformati sa-ti spuna ca nu e demonstrata. Majoritatea oncologilor nu au studiat deloc aceasta terapie. Nu au citit numarul mare de documente unde s-a publicat, si nici nu au vorbit (asa cum am facut eu) cu pacienti care au invins cancerul impreuna cu medicii care sunt experti internationali in aceasta terapie.

Mai pe scurt, medicii care descurajeaza aceasta terapie, HABAR N-AU DESPRE CE VORBESC!

Nu organul sau o parte a corpului este cea canceroasa, ci intreg organismul!

Operatia conventionala sau chimioterapia pot arata ca a eliminat o tumoare. Medicii care administreaza aceste tratamente va pot spune “gata, asta a fost tot!”. Si apoi, ce sa vezi, cancerul revine cateva luni sau cativa ani mai tarziu. Operatia de obicei esueaza pentru ca niciun chirurg nu poate indeparta toate celulele canceroase raspandite.

De ce? Pentru ca celulele canceroase prea mici ca sa poata fi detectate pot fi oriunde in organism. Cancerul e sistemic – sunt celule purtatoare peste tot in organism – insa terapia prin febra indusa le ucide pe toate, oriunde s-ar afla.

Acesta e unul din motivele pentru care medicii germani pe care i-am intervievat au atat de mult succes.

Acestia aplica terapia exact ca o arta, o terapie care este mult mai avansata fata de orice altceva ai putea gasi, vindeca intreg corpul.

Se bazeaza pe un fapt simplu si dovedit: Temperatura mare – cea pe care toti o avem atunci cand facem febra – omoara celulele canceroase si le lasa nevatamate pe cele sanatoase.

Putini medici – foarte putini – utilizeaza forme ale terapiei prin febra, insa munca din Germania e cu mult inainte fata de ceea ce poti gasi aici.

Si sunt diferite metode de crestere a temperaturii corpului. Cele mai avansate stiintific nu sunt disponibile aici. De exemplu, medicii germani cresc temperatura intregului corp folosind aparatura de 250,000$, asa cum am mentionat mai devreme. Insa mai au o metoda care cresc temperatura intr-o singura parte a corpului. Se numeste terapie febrila localizata cu penetrare adanca – si nu o vei obtine aici...

De aceea ai nevoie de ghidul meu catre clinicile germane pentru cancer. Noul meu manual iti va spune cele mai bune locuri unde te poti duce – si costurile sunt uimitor de mici!

Folosind aceasta tehnologie de varf unica, medicii germani concentreaza caldura pe zona afectata de cancer. De exemplu, un medic plaseaza un dispozitiv special direct pe sanul unui pacient cu cancer pentru a incalzi zona respectiva. Pacientul nu va avea febra generala cu acest tip de terapie.

Medicii germani folosesc frecvente radio (scurte), care penetreaza adanc corpul – 18 centimetri. Acest tip de terapie febrila cu penetrare adanca este disponibila doar in Germania.

Asa cum am vazut eu insumi, rezultatele sunt uimitor de eficiente. Si acesta este unul din motivele pentru care pacientii cu cancer din toata lumea vin in Germania.

In unele tari, clinicile folosesc microunde pentru a incalzi tumoarea. Insa microundele penetreaza doar 5 cm – aproape 2 inchi. Deci este cu mult mai ineficienta decat penetrarea adanca prin frecvente radio pe care o folosesc medicii germani.

Terapia germana prin penetrarea adanca nu este disponibila nicaieri altundeva.

Persoanele de rang inalt, celebritatile si alte vedete de film cunosc secretul german.

Unul dintre cei mai legendari medici ai Germaniei a fost Hans Nieper, M.D. Sunt sigur ca ai auzit de unii dintre acesti oameni care au venit la el pentru a scapa de cancer: printesa Carolina de Monaco si presedintele Ronald Reagan, ca sa numim doar doi.

Dr. Nieper a vindecat-o pe printesa Carolina de Monaco de cancer la san, si a ramas sanatoasa pana in ziua de azi.

Alte celebritati, precum actorii William Holden si Anthony Quinn, au mers si ei la clinica Dr. Nieper in cautare de ajutor. La fel si comediantul Red Buttons, care si-a dus sotia acolo. E o poveste remarcabila. Iti voi da detaliile in cateva momente.

Deja am mentionat calatoria presedintelui Reagan in Germania, mai 1985, pentru a se vindeca de cancer. Reagan a ales Germania pentru ca Dr. Nieper era primul medic din lume in tratamentul cancerului.

Sotia starului de cinema care a spus “nu” operatiei mutilatoare

Nu crede unii medici care prezic “Cu putin noroc, s-ar putea sa mai traiesti un an”.

Acestea sunt cuvintele pe care un medic i le-a spus lui Alicia Buttons, sotia comediantului si actorului Red Buttons. Probabil l-ati vazut in filme precum “Poseidon”, “Alice in Tara Minunilor” si “The Longest Day”.

Sotia acestuia a avut o forma avansata a unuia dintre cele mai mortale tipuri de cancer: cancer oral faringeal. In 1975 a refuzat operatia care i-ar fi desfigurat fata – si a mers in Germania.

Alicia a scapat de cancerul sau fara operatia desfiguranta si a trait bine inca 29 de ani! Iar Reb Buttons a devenit un militant pentru libertatea sanatatii in America.

Aceeasi informatie care a salvat-o pe sotia lui Red Buttons de la operatie, tratamente mizerabile si o moarte timpurie, te poate salva pe tine sau pe cei dragi tie.

Alte celebritati care au ales tratamentele germane

Presedintele Reagan, printesa Carolina de Monaco si Alicia Buttons nu sunt singurii care au mers in Germania pentru a-si trata cancerul. Numeroase celebritati au beneficiat de tratamentele germane, incluzand:

Elizabeth Taylor; Cher; Princess Haja of Jordan; Siegfried and Roy; Suzanne Somers; Jennifer Lopez (care a finantat tratamentul matusii sale); Jack Cassidy ; George Hamilton; William Holden; Anthony Quinn.

Suzanne Somers a avut parte de operatie si radiere in America, in 2001, pentru cancer la san. In mod normal, medicii au vrut ca ea sa urmeze tratamentele cu chimicale. Au fost oripilati cand aceasta a spus “nu”. In schimb ea a optat pentru...vasc, o planta terapeutica germana care a functionat perfect pentru ea. Am analizat si terapia cu vasc.

Terapia cu vasc e complet naturala. Este blanda cu pacientul dar dura cu cancerul. Toate clinicile germane pentru cancer, pe care le-am vizitat, folosesc si terapia cu vasc.s-ar putea sa crezi ca suna ciudat sau suspect ca se foloseste vascul pentru tratarea cancerului. Si poti fi sigur ca unii medici vor numi-o inselatorie tratamentul cu vasc.
Reply With Quote