View Single Post
  #9  
Vechi 12.01.2011, 07:34:44
Catisma Catisma is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 93
Implicit Asa este.

Citat:
În prealabil postat de spre_rasarit Vezi mesajul
Nu cred ca e vorba de atacuri de panica aici si de obicei ingerii bolnavi au aceasta putere daca s-a facut inainte spiritism sau altele chiar si din joaca chiar daca nu se stia ce se intampla.
Foarte adevărat. Mi-a luat ceva timp ca să înteleg că am făcut astfel de idiotenii (scuzati cuvântul) mai la tinerete... - în adolescentă, pe vremea lui Ceausescu făceam spiritism cu colegii. Eu eram initiatoarea. Eram complet inconstienti. Si total inculti din punct de vedere duhovnicesc, nedându-ne seama ce înseamnă lucrul ăsta. Multă vreme n-am dat importantă aspectului ăsta al spiritismului, mai ales că l-am spovedit si am zis că, gata, am primit dezlegare, nu mai e nici o problemă. Însă odată făcut un astfel de lucru, oricât de inconstient si „mic” ar fi, sunt deschise niste „porti” pe care e foarte greu să le închizi, mai apoi.

Prin urmare, cred că am început să deslusesc mai bine cât de mult m-a expus o greseală de genul ăsta, din tinerete, aproape uitată, pe care trecuseră ani multi dar care are foarte mare importantă si cât de mult m-a vulnerabilizat în fata unor probleme, mai târziu. Adăugati la asta faptul că nu aveam treabă cu Biserica în nici un fel (nu eram împotriva ei, dar eram ...pe lângă, ca să spun asa - nu mergeam la biserică, nu mă spovedisem niciodată, nu mai spun de împărtăsit).
Reply With Quote