View Single Post
  #52  
Vechi 01.05.2012, 20:10:02
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de iimro2003 Vezi mesajul
Rog pe domnul Mihai sa ma ierte, nu vreau sa transform acest loc in polemica. Poate ca si dumnealui va interpreta raspunsul meu ca si danabt si de aceea mai inainte intreb: ce parinte e mai iubitor, cel care isi hraneste fiul cu lingurita toata viata, sau cel care il invata o meserie ca sa isi cistige singur traiul?
Canonul personal este pentru vindecarea sufletului celui care il primeste (si nu pentru curatirea mintii, pentru ca Dumnezeu sufletul il va judeca...), este personal si individual. Insa pentru ajutorarea aproapelui care a cerut aceasta mi-am permis sa pun mai presus Cuvintul Evangheliei. Alegerea insa apartine fiecaruia. Eu am dat doar reteta doctoriei ca bolnavul sa si-o prepare singur, si altii care vor avea nevoie alta data sa se foloseasca de ea la fel.
Doamne Ajuta!


Presupun ca restul aspectelor se vor fi discutat deja prin forum, sau daca doriti o discutie separata privind doctrina si practica rugaciunii, se poate deschide un topic nou....
Doamna/domnule, va rugam: ati putea sa va abtineti de la comentarii pe acest fir?
Reply With Quote