View Single Post
  #1  
Vechi 31.07.2015, 16:42:07
ofemeie ofemeie is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.07.2015
Mesaje: 8
Implicit am nevoie de sfat

Bună ziua tuturor!
Am nevoie de un sfat.Sa vă povestesc întâi despre problema mea.
M am căsătorit acum 11 ani cu bărbatul iubit.
Acum 9 ani am născut un copil, lumina ochilor mei.
Totul a decurs bine pana acum câțiva ani cand am simțit o răceală din partea sotului.Am făcut greșeală sa ma răcesc și eu o perioada, a fost probabil un mod de a ma apara.
Apoi a plecat în străinătate, în ciuda insistentelor mele de a nu pleca. (motivând ca acolo câștiga mai mulți bani, ca trebuie sa ne gândim la viitorul copilului nostru- deși copilul e afectat de faptul ca nu are tatăl lângă el)
De doi ani ne vedem de 2 ori pe an și petrecem concediul impreuna.
Ma rog bunului Dumnezeu sa îmi întoarcă bărbatul acasa.
În acești doi ani nu l am înșelat ( și niciodată de altfel, nu l am inselat), mi am văzut de servici și de copil.
Din iarna trecuta a rărit telefoanele acasă, motivând ca nu are internet bun, ca are multe probleme de servici de rezolvat.
Simțind răceală lui l am presat, rugat..sa se întoarcă, sau sa vedem ce e de făcut, sa ne facem planuri impreuna.Am plâns mult și numai Dumnezeu m a întărit sa nu înnebunesc, la cata zbatere sufleteasca am avut.
Acum, când ne am revăzut ultima oara, mi a spus ca nu se mai întoarce și ca nu ma mai iubește, ca de când a plecat nu ma mai iubea dar ca m a mințit pentru ca mie "îmi place sa fiu mintita frumos"
Nu știu ce sa fac.As vrea sa păstrez relații civilizate cu el, pentru ca sa nu sufere copilul.
Ma rog în continuare la Dumnezeu sa îmi lumineze bărbatul și ma cuprinde deznădejdea de multe ori, când realizez ca....toate visele mele s au spulberat.Imi iubesc familia și simt ca ma apasă atât de tare toată situația ca nu vad nici o luminita.ce sa fac?
Încă continui sa sper și sa ma rog, și mi am impus ca măcar încă 2-3 ani sa ii dau spațiu și sa sper..într o minune.Doar ca..e atât de greu.
Reply With Quote