View Single Post
  #1  
Vechi 12.06.2018, 16:42:56
Gaby2017 Gaby2017 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2017
Mesaje: 13
Implicit Indoiala in cuplu

Buna tuturor,

Am o intrebare,neclaritate...spuneti-i cum vreti.

Eu am acum 28 ani abia impliniti. In viata mea am avut 2-3 relatii pasagere de foarte scurta durata, in care nu am intretinut relatii cu respectivii,eu simtind ca nu sunt ce vreau.

Bine,eu aveam idee de ce ei nu sunt ce vreau,dar mi-am zis sa incerc totusi. Mie de la 10-11 ani mi-a placut mult de un baiat ce statea aproape de locuinta mea,dar soarta a facut sa ma mut in alt cartier,obligata fiind,si nu am tinut legatura cu absolut nimeni. La varsta aceea,11 ani ce minte sa am ? Pentru mine era barbatul perfect,in majoritatea timpului. Imi placea aspectul si atitudinea lui,cu toate ca ultima nu era nici pe departe perfecta,adica arogant. Ne-am revazut cand eu abia implinisem 25 de ani (aveam deja locuinta mea,masina mea, etc din ce muncisem in afara vreo 3 ani) din intamplare,el nu m-a recunoscut initial,eu imediat. Si a pus ochii pe mine,adica m-a vrut. in pat. Ceva banal in ochii lui. Eu am stat pe ganduri, ca trecuse atata timp (cu vreo 6 ani in urma ne-am vazut la un eveniment dar nu m-a bagat in seama). Dar m-a atras mai mult dorinta lui si am lasat la o parte vocile din capul meu ce imi ziceau sa fug,ca istoria se poate repeta si iar nu o sa-l mai vad. Si ne-am cuplat. In prima noapte si-a dat seama ca nu mai fusesem cu nimeni,ca sangeram si m-a intrebat daca ma pastrasem pentru el. Mi s-a pus un nod in gat si nu am putut sa ii spun nimic, dar si tacerea a fost un raspuns. Imediat am facut si un baiat pe care l-a recunoscut. Dar nu suntem casatoriti. Copilul am incercat sa mi-l cresc singura,cu mama si apoi cu o bona. la anul merge la gradinita. Soacra e o femeie foarte rea si avara. Niciodata nu m-a suportat,ca nu eram de neam si bogata,cu toate ca nici ea nu e.Si asta i-a zis-o si lui,zilnic. A deranjat-o ca mi-am facut un confort din munca mea din afara,si apoi a venit cu apropouri ca nimeni nu stie de fapt ce am facut eu in toti anii in care nu ne-am vazut.Si el o asculta cel mai mult pe mama lui, ca l-a tinut in puf. In fine,ideea e ca ma simt singura si cu un viitor incert. Eu l-am iubit,el m-a dorit. Dar acum simt ca nu-l mai iubesc la fel de intens ca inainte cand nu ne-am vazut cu anii. El ar mai vrea un copil,tot baiat daca se poate. Stam la mine, eu am serviciul meu,el pe al lui si ocupatiile lui de barbat. Ma ajuta cu copilul,cand are timp,aduce si bani mai multi ca mine,nu am ce sa reprosez. dar simt ca mai mult a vrut copilul decat pe mine,cand eu am facut copilul din dragoste pentru el. Nu stiu daca alt barbat m-ar fi iubit mai mult,daca ar fi fost nebun dupa mine vreme lunga,ca nici nu mi-am dat voie sa am acest termen de comparatie. Ma gandesc sa las copilul la mama sau cu cineva in grija si sa plecam doar noi doi o perioada, sa ma conving daca ajungem la ceea ce imi doresc. Voi ce credeti?
Reply With Quote