View Single Post
  #7  
Vechi 15.09.2006, 15:24:46
crina crina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.09.2006
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sovidiu
Stimata Crina, pentru noi astia care am terminat stiintzele exacte, si am facut la matematici si la fizici de ni s-a acrit, folosind Laplacieni si integrale de diferite ordine, si explicandu-ne lumea reala in care traim prin diferite metode stiintzifice, cu diferitzi operatori metafizici, deci cu noi astia neumanistii se cere mai multa ingaduintza, iar dumneata parand mult mai scolita decat mine, poate ar trebui sa te intreb eu pe dumneata cum itzi explici ce ti s-a intamplat si nu invers, ca si mie mi s-au intamplat atatea, dar stimata clausemi iara ne-a spus ce este bine sa faci cand te i-a cu lesin, si te ia cu lesin si cand vorbesti de ce s-a intamplat, dar si cand te apuci sa-l ascultzi pe cate un savant cum iti explica in cazul ca mergi la toate cursurile lui si mai iei si ore suplimentare, si daca itzi faci temele si rezolvi toate problemele pe care tzi le da ca tema de casa, atunci ajungi chiar sa ai nevoie de sfatul lui clausemi, sa cautzi prima banca la umbra si sa stai jos, sa te linistesti si sa tragi cateva guri sanatoase de aer pana-ti revi...
Pai zici ca te-a posedat pentru cateva momente o entitate? pai putea fi un romulan sau klingonian care precis o fi vrut sa te "citeasca" pentru a ataca nava capitanului Kirk. Dar cum tu esti femeie desteapta, precis itzi vei da seama ca respectiva entitate care te-a posedat a pus stapanire pe tine si te persecuta, si ca doar s-a prefacut ca a si iesit, si ca, n-ai ce sa faci, deacum esti blestemata pe viatza si trebuie sa te obijnuiesti cu acest gand, cu care ne-am obijnuit cu totii de altfel decand nava Enterprise a acostat pe la ciudatzii astia de terrieni, care inca se mai ocupa cu credintzele ancestrale, cu religiile, cu morala, cu lucruri pe care numai prin Andromeda sau in Sirius le mai gasesti... Oricum, sa-ti dau un exemplu ca lumea este mai complicata decat ne asteptam, pai am vazut in TV, deci filmat clar, cum un politician a fost lovit de ceva invizibil in plin discurs, si ne-am mirat cu totzii deoarece izbitura a fost redata pe toate canalele de stiri, si cum bine zice clausemi, tu te plangi de o scurta posedare...? Pai fii serioasa si revin-o la normal...:) sau n-ai vazut ca traim in plina era a luptei intre indivizii obijnuitzi si cei modificatzi genetic (fie datorita radiatziilor fie de catre medici malefici) ce au capatat diferite insusiri (sa vada prin ziduri, sa aduca furtuna, sa se teleporteze, sa-si schimbe forma,...) si mereu astia obijnuitzii vor sa-i distruga... sau n-ai vazut X-Men seriile 1 si 2 ca seria 3 n-am vazut-o nici eu...
Pe langa niste cursuri de matematici (care nu se invata din serialele Star Trek), vad ca ti-ar mai trebui si niste cursuri de gramatici elementare. Mai intai invata sa pui cratima corect, si apoi da-mi mie lectii despre viata.
Reply With Quote