View Single Post
  #20  
Vechi 28.06.2007, 14:30:56
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VLCMirela
A ridicat mana sa dea, dar i-am zis ca daca da, e adio pe vecie, direct divort si am fost foarte serioasa cand i-am zis asa ca s-a abtinut.
M-am pus in tema cu karatele, exista un punct sensibil si la gat la carotida, daca apesi acolo poate avea 200kg ca lesina. Tactica e importanta nu puterea. Daca devine periculos va fi redus la tacere.
Problema e alta: ca mi-e frica de singuratate, nu am incredere sa gasesc pe altul ca sunt marsavi si josnici, vor orgii sexuale, mi-e scarba.
Oare nu exista oameni normali, numai decazuti sexual sau istericati?
Femeile nu sunt asa, sunt normale. Ei sunt total dezaxati.
Iosif normal ca si eu il duc in astfel de situatii: pe el si vantul de afara cand bate in duce la nervi , si maica-sa preferata lui, orice persoana, deci inclusiv si eu desi nu fac nimic in neregula. O fi o boala, o fi caracterul, e extrem de mandru daca cineva il dojeneste putin sare ca ars si face urat, mandria nu prea merge cu crestinismul. Mai are o chestie: totul sa fie cum vrea el, nu tine cont de nimic si nimeni, si dirijeaza viata celor din jur, a prietenilor: ceva in genul daca vrei sa fii prieten cu mine faci ca mine, cum mi-e mie bine si tie rau, daca nu adio prietenie. Aspectul asta de caracter e copie fidela dupa maica-sa. Si zice ca daca divortam ajung in iad ca nu am motive.
Ai o parere prea proasta despre barbati ,banuiesc ca de aceea ti-a dat Dumnezeu un asa sot.
Si barbatii ca si femeile sunt buni sau rai ,ca doar oameni suntem.
Nici sa umbli din barbat in barbat nu e o solutie .
Aici e un forum crestin -ortodox ,eu vad lucrurile din aceasta perspectiva ,pe cand tu ,nu prea.
E mandru ,nu e bine ,si probabil ca din mindrie a ajuns asa ,oamenii patimasi se imbolnavesc de nervi.
Dar mandria si cu credinta nu au nimic in comun,ar trebui sa ii spui ,din mandrie au cazut ingerii.
E greu de trait cu asa ceva ,dar credinta schimba multe ,iti spun din proprie experienta .
Am pe cineva in familie care avea accese de furie si s-a schimbat enorm in urma rugaciunilor facute in familie si a asumarii unei vieti duhovnicesti ,spovedanie ,impartasanie ,evitarea pacatelor.
Drumul spre rai e ingust ,nu trebuie sa te abati ,in concluzie trebuie o permanenta ravna .
Reply With Quote