View Single Post
  #143  
Vechi 20.04.2010, 10:30:06
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit minuni

L-am cunoscut s eu p sf nectarie in urma cu trei luni. atunci viata mea incepuse s se transforme in calvar. d craciun m-am spovedit si am primit d la preot un calendar micut cu sf. Nectarie. nu i-am acordat atentie. dar zilele alea s-au intamplat lucruri p care nu credeam k o s se intample prea curand. mi-au umplut sufletul d bucurie. dupa exact o luna m-am despartit d fata p care o iubesc enorm, pt k am gresit mult si nu mai suporta. nu eram un crestin practicant. la inceputul postului, navigand p net, din intamplare am dat peste niste minuni ale sf Nectarie. atunci am citit viata sa si minunile, plangand k un copil. m-am rugat mult, am tinut post. dar era din c in c mai rau. tot timpul imi aminteam cuvintele parintelui cleopa, "rabdare, rabdare, rabdare". tot postul m-am rugat, am citit psalmi, acatiste, am mers la biserica. prima minune importanta a fost a doua zi d pasti. m-am lovit la spate si am ramas imobilizat la pat cu dureri cumplite. dupa c am citit acatistul si m-am rugat plangand a doua zi alergam, iar a treia zi eram vindecat complet. din ziua aceea, tatal meu, care bea foarte mult nu s-a mai imbatat deloc si au disparut certurile din casa. mi,am gasit d lucru, und castig bine si imi place colectivul. eu d zece ani am foarte multe cosuri p fata. dupa o rugaciune la sf meu ocrotitor a doua zi dimineata fata mea era curata, toti s minunau. dar cea mai mare dorinta era s ma impac cu fata care 2 luni mi-a zis incontinuu k ma uraste. d o saptamana vb non stop la tel si aproape suntem un cuplu din nou. sf nectarie este cu adevarat mare facator d minuni. il iubesc. vreau s fac rost d ceva bani s merg la manastirea radu voda, la moastele sale.
Reply With Quote