View Single Post
  #145  
Vechi 22.04.2010, 12:11:07
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
Sfantul Nectarie a ,,lovit'' din nou. astazi am avut un examen cat de cat important si cu un grad de dificultate mediu, cel pentru permis.... l-am mai picat cu o luna jumatate in urma dar pt ca nu am invatat decat vreo doua zile.... a fost primul examen scris din viata mea pe care nu l-am promovat.... de data aceasta nu am putut sa invat datorita unor probleme care erau mult mai importante. dar sfantul Nectarie nu m-a dezamagit nici de data asta. aseara am citit legea o data. am citit timp de o ora. azi, inainte de examen am intrat in biserica si am citit acatistul sfantului in gand, biserica fiind goala si o liniste deplina. cand am ajuns in sala, in fata calculatorului eram linistit si sigur ca iau. prima intrebare am gresit-o, dar am inceput sa cred cu o putere mai mare ca o sa iau. atunci l-am chemat pe sfant si l-am rugat sa vina in mintea mea. din acel moment am simtit o caldura in inima care a durat pe tot parcursul testarii... am luat 23 de puncte.... dupa o ora de citit.... sfantul e cu adevarat minunat.... multumesc sfinte nectarie mare facatorule de minuni.... toate puterile ceresti au fost alaturi de mine.... sa nu va pierdeti nadejdea pentru nimic in lume, oricat de grea e viata si oricate probleme ar fi....
De ce vezi ca o minune faptul ca inca un sofer care habar n-are legislatie si-a luat carnet? Probabil o sa revii cu alte minuni de genu "desi habar n-am sa merg cu masina, n-am lovit niste pietoni pe trecere chiar daca era cat pe ce. Sfantul m-a salvat din nou pt ca am o icoana atarnata de oglinda." Cine nu e in stare sa promoveze un examen cu grad de dificultate mediu, dupa cum spui, ar fi bine sa nu primeasca permis niciodata. Macar atat sa fi stiut sfantul. Examenul de permis nu e "inca" un examen si atat.
Citat:
Dumnezeu sa va ocroteasca...
Chiar asa! La cati or fi luat carnetu' fara sa stie legea dar cu ajutor de la vreun sfant inconstient, orice ajutor e binevenit.
Reply With Quote