View Single Post
  #148  
Vechi 11.05.2010, 00:46:14
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Arrow Sf.Nectarie IUBESTE si ANIMALELE:

Citat:
În prealabil postat de tynutza_4u Vezi mesajul
Doamne ajuta!
Va voi relata o minune savarsita prin mijlocirea Sf.Nectarie, unei prietene ce a fost depistata cu cancer la creier. Aflata in floarea varstei (numai 27 de ani), la trei luni dupa nasterea celui de-al treilea copil, V. a primit "verdictul" medicului: mai are de trait 2 luni!! Prima persoana ce a aflat "vestea" a fost duhovnicul ei, parintele Nectarie (coincidenta...?!) care a intarit-o, spunandu-i: "Dar ce, doctorul e Dumnezeu sa-ti zica cat mai ai de trait?! Numai El stie..!"
A suferit o operatie, apoi parintele i-a dat pentru cateva zile, centura Sfantului Nectarie, care se gaseste la Manastire.
In mod uimitor, pe zi ce trecea, V. se simtea din ce in ce mai bine, si sporea in credita, nadejde, dragoste, smerenie, fapte bune, si multe alte virtuti ..! Si acum, are o credinta cum rar intalnesti! Fiecare clipa petrecuta cu ea este o lectie de viata!
Au trecut mai bine de 2 ani si, cu ajutorul Bunului Dumnezeu, V. a mai dat nastere unei fetite sanatoase si frumoase!
Ma rog Sfantului Netarie sa o aiba in paza in toate zilele si-i multumesc pentru ajutorul pe care ni-l trimite ori de cate ori il cerem cu credinta si nadejde!
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastra!
Impresioanant!!! Mare e Sf.Nectarie!!!

Nu stiu daca va vine sa credeti, dar am trait o minune a Sf.Nectarie cu o pisica, ce tare imi e draga! Nu am fost niciodata atasat de un animal...
I-a venit timpul sa nasca si imi era teama pt ea, ca informandu-ma, pisicile nu stiu ce se intampla cu ele mai ales la prima nastere, asa cum era pisca mea! Si stiu cum sunt durerile nasterii... o vedeam cum se chinuie si sufera... ma apucase mila... ii spusesem in repetate randuri sa vina sa nasca langa mine, voiam sa asist, pt ca imi e f.draga.. asa s-a intamplat... joia trecuta, s-a cerut in casa.... a venit langa mine... ma uitam la ea cum o iau contractiile... si m-am rugat Sf.Nectarie sa aiba mila si de aceasta mica faptura a lui Dumnezeu si sa nu se chinuie... a nascut foarte usor... o insemnasem cu semnul Sf.Cruci si la fiecare nastere a unui pui doar a mieunat USOR... „miau!” si iesea un pui! Stiam de la altii ca era rsicul sa moara, ca trebuie sa fie un doctor veterinar de fata etc... dar au fost trei micuti... a fost fff.bine... sentimentul ei de mama mi-a dat o lectie de neuitat!!!
I-am multumit Sf.Nectarie ca si de fapturile lui Dumnezeu are grija, ba mai mult, le ajuta!
__________________
Reply With Quote