View Single Post
  #2  
Vechi 14.01.2011, 00:14:53
George.m George.m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.12.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 960
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Templier Knight Vezi mesajul
Pe mine , lucrul pe care ma impresioneaza cel mai tare e perfectiunea cu care a facut Dumnezeu totul, modul prin care a conceput totul, stiu ca mintea noastra e prea limitata pt a intelege anumite lucruri,dar ganditi va la modul cum sunt pozitionate planetele cu asa o acuratete incat axele pe care orbiteaza sunt un cerc perfect , Soarele care ne incalzeste ,si sa nu uitati ca pe Pamantul nostru pe care il distrugem pasiv , il poluam , ne ofera niste conditii propice vietii pe care inca nici acum nu se stie sigur daca se mai gasesc in univers,toate fiintele vii , omul pe care l a inzestrat cu ratiune , toate astea ma uimesc , si as vrea cand o sa mor, sa inteleg de ce Creatorul a conceput totul si cu ce scop , motiv, si pe noi oamenii.
Contempland lumea minunata pe care Dumnezeu a facut-o, Psalmistul David a exclamat: Cât s-au mărit lucrurile Tale, Doamne, toate cu înțelepciune le-ai făcut!
Citat:
Faza prin care Dumnezeu ne a creat pt. ca ne iubeste nu mi se pare totala , sigur este si altceva, este un raspuns prea sec dupa parerea mea.
Sfintii spun ca omul a fost creat pentru a deveni dumnezeu.
Reply With Quote