View Single Post
  #7  
Vechi 14.01.2011, 06:34:19
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Cel mai mult ma impresioneaza Iubirea,dar nu ceea ce multi considera iubire si este,in fapt,un atasament si nimic mai mult,ci adevarata iubire,cea neconditionata,pe care am reusit sa o vad in ochii a trei persoane in intreaga mea existenta,traitori inca in viata.
Am mai simtit-o in urma unor rugaciuni sincere si din toata inima,la care Dumnezeu mi-a raspuns in cel mai rapid si neasteptat mod,aratandu-mi ca El este acolo,gata sa ma primeasca cu toata dragostea ca un tata bun,milostiv si intelegator,iar ca rodul suferintei mele era tocmai pentru ca incercam sa gasesc raspunsuri in afara Sa.
Mai vad si simt Iubirea,atunci cand oamenii isi deschid inimile,chiar si pentru momente scurte lasand-o ca ea sa se manifeste fata de semeni si intreaga creatie.Sunt atat de minunati si frumosi in acele momente,incat ma intreb de ce nu s-ar putea asa sa traim,sa recreem Edenul aici prin Iubire?
Acea iubire care muta munti,topeste raul,deschide inimi ferecate,pe care o privim cu atata uimire,intrebandu-ne daca este posibil ca ea chiar sa existe si pe care in acelasi timp o simtim ca fiind ceva dupa care sufletul nostru a tanjit permanent si o recunoaste ca fiind Acasa!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 14.01.2011 at 06:38:04.
Reply With Quote