View Single Post
  #23  
Vechi 03.03.2012, 23:46:45
bairstow bairstow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2010
Mesaje: 568
Implicit

Faci foarte bine Liliana ca ai prezentat suferinta ta. Doamne ajuta. Pe de alta parte profetul de carton are dreptate ca aceste biserici nu sunt de la Dumnezeu deoarece nu au avut aceasi intelegere mereu asupra Cuvantului. In aceasi oala i-i bag si pe adventi care pazeau un sabat omenesc nici macar evreesc la inceput! Dar sarea? Daca sarea era pierduta cum putea sa sareze din nou? Aici cade teoria adventista si nu numai! Daca Dumnezeu nu le daduse tot adevarul inseamna ca ei erau in curs de formare! Asa cum si arata istoria! Deci sarea fusese pierduta invatatura crestina murise si biserica la fel. Asta dupa ei.
Spune unul protestant aici ca mormonii se descurca foarte bine in chestii de marketing. Ca sunt Americani. Si ca slujba ortodoxa nu e accesibila. Asta am observat si eu ca mai mare ar fi atractia tinerilor daca s-ar juca fotbal!!! In biserica de ce nu? Ca sa-i atragem. (aici glumesc desigur)
Pana la urma revenim la :Caci va veni vremea cand oamenii nu vor putea sa sufere invatatura sanatoasa; ci ii vor gadila urechile sa auda lucruri placute si isi vor da invatatori dupa poftele lor. (2Tim.4:3)
As mai zice eu ceva despre inteligenta poporului american si despre dragostea lui fata de religii....Dar ma opresc.
Reply With Quote