View Single Post
  #22  
Vechi 05.06.2012, 22:22:22
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Probabil esti mai in varsta decat mine si Cristi,asa ca ne prind bine sfaturile si marturiile tale. Dumnezeu sa te ajute sa treci peste toate!

@Cristi,vezi ca sa nu ajungi in situatia cand fata aia sa devina o obsesie,ca atunci chiar ca nu e bine. Las-o-n colo,sunt atatea fete. Mai mult ca sigur cand vei gasi pe una care s-o inlocuiasca nu vei mai avea probleme. Cel putin la mine asa este. Si oricum intr-o zi trebuie sa se intample "ceva". Ori gaseti tu pe alta,ori ea pe altu,ori o sa fiti iar impreuna... Lucrurile trebuie sa mearga intr-o directie. Acum depinde foarte mult si de ea ce vrea,cum vede lucrurile,ce mentalitate are etc. Acum majoritatea fetelor sunt numai cu ochii dupa bani,masini,cluburi,discoteci,fumat,bautura... Si cine nu e cu Dumnezeu si nu merge regulat la biserica e foarte greu sa stea la distanta de toate astea. Mult e pana pune un "jmecher" mana pe ea (mai ales daca zici ca e si frumoasa) si atunci n-o sa mai ai ce sa faci. Si daca isi bate joc de ea 1-2 atunci nu o sa mai poti avea aceleasi sentimente,or sa dispara,sau pur si simplu nu o sa poti trece peste... Asa ca ia cat mai degraba o decizie.

Spor!
\

multumesc mult raoul pt tot sprijinul...... nu este o obsesie..... sunt perioade de cateva luni cand nici nu o vad, si nu imi e dor de ea, dar dintr-o data nu ma pot controla.... o visez noapte de noapte pana o sun si ii ascult vocea..... si ma linistesc iar pentru o perioada..... iti garantez ca nu este ca acele fete care urmaresc bani, masini si alte lucruri..... o singura greseala a avut-o, cea cu fumatul , dar nu am mai suportat sa stiu ca fumeaza, am sunat-o si i-am tinut morala pana a inceput sa planga... de a doua zi nu a mai pus tigarea in gura....
este foarte credincioasa, se roaga mult, merge la biserica, de asta imi e greu sa renunt la ea..... de doi ani nu s-a atins nici un baiat de ea, parca e de fier, nici un baiat smecheras nu poate sa se apropie de ea.... asta ma mira pana si pe mine care o cunosc... sunt lucruri pe care le stiu de la toti baietii care au incercat sa se apropie de ea..... asta ma rog si eu, sa se intample "ceva", ca nu mai pot suporta aceasta incertitudine..... am ajuns sa ma rog non-stop sa o uit si e din ce in ce mai rau..... eu sunt genul de persoana care iubeste o singura data in viata.... asa este si cu tatal meu, si cu bunicul si unchiul, si strabunicul, toti au iubit o singura femeie in viata cu care au ramas mereu..... situatia e complicata.... nu stiu ce sa mai fac.....
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote