View Single Post
  #26  
Vechi 10.11.2008, 02:14:09
beliver's Avatar
beliver beliver is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2008
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 158
Implicit Carui sfant i-ai multumi...

Intai Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu,care m-a ajutat in multe randuri si care ma face sa plang de cate ori ma gandesc la Ea.Apoi Sfantului Pantelimon, care mi-a descoperit Psalmii lui David si care este ocrotitorul meu.Sfintilor mai-marilor Voievozi Mihail si Gavriil,Sfintilor Trei Ierarhi:Vasile,Grigorie si Ioan,Sfintilor Parinti Ioachim si Ana,Sfantului Ciprian.Mi-am amintit de Sfantul Mucenic Mina care m-a ajutat foarte repede,dar sa va povestesc.Am spalat o plapuma si am dus-o sus pe bloc sa se usuce,nu era prima data.Obisnuiam in zile insorite sa o spal si se usca pana seara.Era prinsa bine cu multe cleme,nu avea cum sa se desprinda,credeam eu...Dar fiind vant puternic s-au desfacut clemele si a dus-o vantul dincolo de terasa,pe casa de alaturi.Eu cand am vazut ca nu e plapuma,ma gandeam ca o sa ne acoperim cu doua paturi,deja imi faceam planuri cum sa facem sa nu ne fie frig noaptea...Am ajuns acasa si mi-am amintit ca Sfantul Mina te ajuta sa-ti recuperezi lucrurile,asa ca m-am pus si am citit acatistul.Am terminat de citit si suna soneria,era gazda cu nu stiu ce problema,dupa care ii spun de plapuma,la care ea imi zice sa cobor cu ea sa-mi arate ceva.Si cand colo era plapuma agatata de peretele blocului care plapuma pana am urcat inapoi cazuse pe casa vecinului,cam doua etaje.M-am bucurat si i-am multumit Sfantului pentru ajutorul rapid pe care mi l-a dat,cat despre plapuma am recuperat-o inventand tot felul de carlige.Am citit aproape toate acatistele din acatistierul meu si am mai gasit si pe net,mi-ar trebui mult spatiu sa-i mentionez pe toti sfintii care m-au ajutat.Ceea ce vreau sa mai spun este ca m-au ajutat toti,sa ma vindec si fizic si sufleteste si impreuna cu duhovnicul meu au facut minuni,de care nu sunt demna si doar Bunul Dumnezeu stie de ce nu m-a pierdut si mi-a primit rugaciunile...Ii multumesc... facand alte pacate...
__________________
Veniti la Mine toti cei osteniti si impovarati si Eu va voi odihni,caci jugul Meu este bun si povara Mea este usoara.
Reply With Quote