View Single Post
  #29  
Vechi 04.06.2014, 18:14:25
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Din cate am vazut in oferta bcr, trimisa de Cristian, ziceau ceva de o rata fixa pe 5 ani. Stiu ca intr-o vreme acceptau si co-creditori, chiar daca nu erau casatoriti. Atata doar ca nici o banca nu va accepta o rata mai mare de 50℅ din veniturile ( oficiale) ale familiei. Pot fi chiar si alte chirii, de exemplu. In orice caz, nu-i o "afacere" prea buna creditul... nu-mi imaginam ca-i chiar ca la masina, cum zice Alin ( pana o platesti se devalorizeaza de tot), dar oricum pierzi bani. Nu stiu cat se justifica efortul, svand in vedere ca urmaza sa mostenim ( eu cu fratele meu) un apartament cu 3 camere de la bunici, nu cine stie ce valoare, dar oricum ( sper sa avem bani de succesiune), insa as prefera totusi ca bunicii sa apuce sa-si vada stranepotii, nu mi se pare firesc sa astept "cu nerabdare"sa se intample ineviabilul ( and va tb probabil sa onoram si cheltuielile legate de acel particular eveniment). Dar, cu toate astea, poate ar fi o idee ca pana atunci sa stam intr-un apartament pe care sa ni-l putem permite fara credit, chiar si garsoniera, urmand ca la momentul nefericit caee totusi va avea loc in urmatorii maxim 10-15 ani, sa ne mutam acolo, sau sa vindem, impartim cu frate-miu, si ne luam ceva mai mare.
Reply With Quote