View Single Post
  #49  
Vechi 02.09.2010, 18:05:21
haitchi haitchi is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.06.2010
Mesaje: 94
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aureliapopescu Vezi mesajul
Doamne ajuta!
Vorbesc din experienta din ceea ce am trait si simtit si spun un lucru : nu e nimic MIRACULOS in bioenergie. Nu se intampla vindecari, sunt doar vise si idei! Daca vreodata am sa REGRET ceva din tot sufletul este ca am apelat la aceasta forma pentru a-l vindeca pe tata. Asa de bine ce a mers sedinta si vindecare ca in 6 luni tata a murit. Si toate astea pentru ca n-am avut destula credinta, ca asa a trebuit sa se intample! Daca in fuga disperata dupa vindecari senzationale ajungi la bioenergie intoarce-te si ramai locui ca e ca o magie negrea doar impanata cu termene "evoluate" pentru oameni evoluati care au terminat o facultate. Defapt chiar asa si este nu oricine poate intra si face aceste cursuri si ajunge pe o scara si o treapta a initierii...cu cat esti mai scolit si ai mai multi bani cu atat esti mai bine primit. Problema e ca daca mergi la biserica si ai duhovnic nu trebuie sa-i spui ca faci cursuri de bioenergie..asta pentru ca ei nu accepta ca sunt ingusti la minte. E greu e dureros ceea ce se intampla...daca ar fi sa o iau de la capat cu o parte din intamplarile trecute nu as mai merge in veci la vindecari bionergetice. Multumesc ca s-a intamplat asa ca sa pot sa pricep si sa fac lucrurile asa cum sunt ele facute de catre Dumnezeu si nu de catre om.
Doamne ajuta!
Pot sa va raspund asa: Tatal dvs a murit nu din cauza tratamentului Reiki, ci din cauza faptului ca, pe de o parte a facut greseli in viata care au avut drept urmare boala sa, iar pe de alta parte, el nu a crezut in tratamentul care i s-a aplicat. Atunci cand un tratament, indiferent de natura si forma lui, se aplica unei persoane, fara ca aceasta sa aiba incredere in el, rezultatul este un dezastru. Repet, indiferent de tratament!!! Daca un om merge la biserica, se roaga si nu crede in Dumnezeu, ce urmari are ruga sa? Exact opusul! Asa si in acest caz. Si inca un lucru: magia neagra nu are nici o legatura nici cu Reiki, nici cu alte forme de captare a energiilor cunoscute de marele public si folosite de mii de ani de MEDICINA asiatica. E o confuzie generala la acest capitol. Una e sa nu intelegi, si alta e sa tragi concluzii pe fondul unui lucru sau fenomen pe care nu il cunosti si nici nu doresti sa il intelegi. Si inca un aspect foarte important: De ce ne aducem aminte de Dumnezeu numai cand avem probleme? De ce nu ne rugam si atunci cand suntem bucurosi, fericiti? O fi aici de vina tot Reiki sau necuratu'? Sa fim seriosi. Ar fi bine daca am fi mai responsabili de gandurile, cuvintele si faptele noastre.

Numai bine si sanatate

Last edited by haitchi; 02.09.2010 at 18:23:26.
Reply With Quote