View Single Post
  #421  
Vechi 09.08.2016, 23:21:00
nacu simona nacu simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2013
Mesaje: 121
Implicit Parintii sunt impotriva

Citat:
În prealabil postat de Bublisor Vezi mesajul
Intradevar nu am mai fost prezenta in ultimele zile,iar acum am intrat in discutie pt ca pur si simplu am vazut cum practic va certati pe cine cunoaste mai multe in ortodoxie,care e mai credincios,ba chiar s.au adus si cateva jigniri la adresa anumitor utilizatori ai forumului.

Revenind la subiectul topicului,relatia mea s.a reluat,l.am iertat pt acea scapare,am incercat sa il inteleg si pe el ce simte si cred ca a fost rezultatul stresului acumulat si a frustrarilor venite in urma tensiunilor prezente in ultima perioada. Nu stiu daca am facut bine sau am gresit,dar asa am simtit,ca trebuie sa il iert.

Draga mea, nu te mai simti vinovata! Nu ai de ce, nu este obligatoriu ca la orice neintelegere sa spui "pa". Insa trebuia sa te decizi ce faci cu el, pentru ca nimeni nu s-ar simti bine in pielea lui, stiind ca parintii tai sunt impotriva.Poate nu ar strica daca insusi prietenul tau ar veni cu curaj sa vorbeasca cu parintii tai.Sa le spuna sincer ce simte pentru tine, sa-si ia un angajament, sa arate cu alte cuvinte, ca este un om responsabil si cu ganduri serioase si ca nu vrea sa renunte la tine. Aveti totusi o varsta, nu mai este cazul sa se ascunda in spatele tau si sa te puna mereu intre ciocan si nicovala. Daca vreti sa ramaneti impreuna, trebuie sa "actionati" impreuna. Ai grija insa ce face cu bautura. O problema care trebuie discutata, transata si rezolvata fara compromisuri.
Doamne ajuta!
Reply With Quote