Subiect: Duhovnic Cluj
View Single Post
  #4  
Vechi 12.12.2009, 21:37:39
RELUCU RELUCU is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.08.2008
Mesaje: 41
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iulia_nedi Vezi mesajul
Va rog frumos sa ma ajutati, daca stiti si puteti, recomandandu-mi un duhovnic bun in Cluj. Sunt studenta in Cluj si nu cunosc prea bine locul. Am 23 ani si nu m-am mai spovedit de la 17 ani. Am adunat, din pacate, multe pacate si deja nu mai pot trai cu ele. Simt nevoia sa comunic cu Dumnezeu. Chiar daca imi pare rau pentru ele si poate Dumnezeu stie acest lucru, as dori sa ma duc la Sfanta Taina a Pocaintei.
Va multumesc anticipat!
Constientizarea pacatelor facute, dar mai ales dorinta de a le marturisi la duhovnic, este fara indoiala o trasatura a inceputului maturizarii in cele duhovnicesti.
In mod normal, fiecare crestin tine legatura cu duhovnicul ales la un moment dat, iar in cazul imposibilitatii de a se mai marturisi la acesta, trebuie totusi sa-i vorbeasca, cerandu-i binecuvantare pentru a se marturisi la alt preot.
In zona unde locuiti exista fara indoiala cel putin o Biserica.
Acolo e normal sa cautati un duhovnic, va fi mai usor si pentru a merge la Sf Liturghie, la toate slujbele, caci numai marturisirea izolata de celelalte fapte de trebuinta sufletului, nu va aduce roadele cele mantuitoare.
Adevarata traire crestina este in sanul mamei noastre Biserica, deoarece numai aici putem dobandi mantuirea.
Doamne ajuta !
Reply With Quote