View Single Post
  #7  
Vechi 25.12.2011, 23:08:09
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de solentina Vezi mesajul
Daca Regele Mihai a fost un tradator de tara si datorita lui au murit atitia soldati,cei care ne conduc de 20 ani si nu numai ce sunt?Macar sa aiba si cei ce sunt astazi la conducere putina credinta pe cit are Regele Mihai.Dar unii dintre noi nu prea cunosteam istoria neamului si judecam.Bravo draga Cristi ca ai postat mesajul regelui.Macar el mai are un pic de umanitate in el ca restul.... sa ne ierte bunul Dumnezeu nu mai au legatura cu credinta cu nimc.Am ajuns sa cred ca nici ei nu se mai inteleg pe ei .De aceea totul e dezechilibrat .
si de unde stii tu ca eu nu cunosc istoria neamului? A zis cineva pe topicul acesta ca actualii conducatori sunt buni? Si ca sa fim corecti Mihae e FOSTUL REGE al Romaniei. A abdicat. Datorita lui am stat atatia ani sub comunism. El a deschis larg portile sovieticilor, dupa lovitura de stat impotriva lui Antonescu de la 23 august 1944, care au ajuns pana la Berlin. Asta o stiu si de la bunicul meu dupa mama si de la fratele bunicii dupa tata, ambii veterani de razboi, Dumnezeu sa-i ierte. Imediat după încheierea războiului, generalul Allen F. Brooke, șeful Statului Major Imperial al Armatei Britanice, avea să facă un adevărat reproș României: „Prin actul de la 23 august 1944, România a deschis rușilor larg porțile și a contribuit la ocuparea unei jumătăți din Europa de către ruși. Dacă România ar mai fi rezistat, Aliații anglo-americani ar fi putut înainta adânc spre răsăritul Europei“ (vezi Ioan Șuța, Geo Stroe,DREPTATE ROMÂNIEI!, Editura Tempus, ed. 2003, pag. 122; ed. 2007, pag. 180). Dupa mine, Mihai e un tradator. Prietenul Raoul are dreptate. Istoria o dovedeste.Doamne ajuta!

Last edited by stefan florin; 26.12.2011 at 00:00:20.
Reply With Quote