View Single Post
  #4  
Vechi 10.04.2019, 12:52:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Bine ai revenit.
Tot cu stiliștii, tot?
Dă-mi voie să nu-ți răspund la întrebare ca să mă pot bucura de răspunsul la salut.

Despre ce înseamnă stilismul și cine sunt cei greșiți și care sunt greșelile reale o să avem timp destul să discutăm altădată.

Eu sunt sper întotdeauna cu cei drepți... așa precum copiii de altădată erau pe vremuri cu sfinții și cu mucenicii, cu toți maimicii Domnului.

Știu că e greu asta înclusiv pentru mine, să rămân fidel Credinței și Cinstei dar problema e că dacă te ia... trufia și semeția lumii băgată prin mănăstiri și prin biserici sau răsturnarea desfrânată care nu se sfiește ispitind până și monahii și monahiile de astăzi ascunse departe de ochii lacomi ai lumii, totuși te poți întoarce la Adevărul, poți să ieși din viciu și poți oricând să te strădui să rămâi fidel Binelui, adică lui Dumnezeu, nu oricăruia ci Dumnezeului Adevărat.

Deci nu-ți răspund la întrebare ci ori-cu-cine aș fi mă bucur pentru urarea ta de bine uitând de înțepătură și trecând cu vederea felul în care ai dat deja cu bățul în baltă, ca de-obicei în ceea ce mă privește (scurt, rău, pragmatic, fix la țintă, fix în rană, nepricepând tu așa ca alții nici până astăzi unde locuiește dreptatea).

Da, îmi amintesc cu bucurie de tine și de discuțiile noastre celebre.

(SPER CĂ NU TE-AM SUPĂRAT DEJA peste măsură, întrecând măsura cu textul meu prea lung și deșirat. Nu uita că poți să ierți.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 10.04.2019 at 13:09:04.
Reply With Quote