View Single Post
  #6  
Vechi 18.10.2021, 13:34:32
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Ai perfecta dreptate, ti se pare.
Ai muscat ca fraieru' ca nu merge ca Petru pe apa (spre Hristos), ci se antreneaza ca dupa alegeri va inota in mare ca sa ajunga la Roma fiindca e membru in "celebrul" Clubul de la Roma.
De vorbit vorbeste frumos si se da exemplu, munca, putere si rezistanta prin Dumnezeu chiar daca nu poate merge pe apa asa cum ai vrea tu ca sa crezi, sa innoti la -6grade e si asta o mica minune... deci n-am muscat o momeala ci faptele si vorbele lui vorbesc de la sine, aia ti-am prezentat.

Ce e clubul de la Roma? Stii sigur ca e membru? ( Inseamna ca ar face parte din Mafia? Camora? Loja masoniaca a ”marelui” arhitect? Boagatii condusi de satana? Hai spune de ce ar trebui sa ne fie teama daca e membru acolo in club? E marioneta lui Musolini si a fascismului, e sluga la papalâcul cel mare al ”sfintei” ratiuni spiritiste? Ne va vinde tara la clubul lor?)

Nu arunca cu ocultism si vrajeala, daca ai insinuat ceva rau de domnul Calin te rog sa ne deschizi ochii ca sa stim daca sa-l credem patriot sau tradator imbracat in patriot.

Demersul lui pare unul corect, ti-am zis, ne indeamna sa facem la intreaga Romanie ce a facut preaf. Daniel cu manastirile si cu comunitatile ortodoxe.

Călin Georgescu: ”Creați comunități mici, stați în pământul strămoșesc!”
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.10.2021 at 15:31:30.
Reply With Quote