View Single Post
  #27  
Vechi 08.09.2008, 21:20:31
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Si iata dragul meu Podolski, far sa vreau ma opresc din cititul Psalmilor si parca cineva imi scoate in cale ceva pentru mintea si sufletul tau , ca povata si avertisment:" PARASESTE MANIA SI LASA IUTIMEA; NU CAUTA SA VICLENESTI. CACI CEI CE VICLENESC DE TOT VOR PIERI; IAR CEI CE ASTEAPTA PE DOMNUL VOR MOSTENI PAMANTUL. SI INCA PUTIN SI NU VA MAI FI PACATOSUL, SI VEI CAUTA LOCUL LUI SI NU-L VEI AFLA. IAR CEI BLANZI VOR MOSTENI PAMANTUL, SI SE VOR DESFATA DE MULTIMEA PACII. PANDI-VA PACATOSUL PE CEL DREPT SI VA SCRASNI ASUPRA LUI CU DINTII SAI. IAR DOMNUL VA RADE DE EL, CA MAI INAINTE VEDE, CA VA VENI ZIUA LUI. " Oare unde este nedrept Dumnezeu dragul meu ? Este nedrept ca pedepseste neamul nedrept si pacatos ? Este nedrept ca face dreptate celor blanzi si intru credinta ? Este nedrept ca vom cuta locul celor de neam pacatos si nu -i vom mai gasi , precum spune in Psalmi ? "SABIA LOR SA INTRE IN INIMA LOR, SI ARCURILE LOR SA SE FRANGA" ! Aceasta-i dreptatea absoluta, pronia si pedagogia Divina. Dragul meu , de ne mila de copiii , copiilor nostri , sa deschidem bine ochii si sa ne folosim toate simturile, iar apoi sa judecam, nu pe Dumnezeu ci insasi faradelegea noastra.
Reply With Quote