View Single Post
  #32  
Vechi 07.12.2015, 12:08:47
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Dacă copilul ar fi mai cuminte după ce îl împărtăČ™esc, măcar aČ™ putea săi demonstrez lui taicasu ca e bine ca o fac...dacă însă e la fel de agitat sau chiar mai rău...zice ca degeaba am facut-o, ca nare niciun rost. Cum zice Č™i despre ieČ™itul afară. Ieri nu am mai ieČ™it deloc din casă, nici la biserică nici în altă parte, Č™i culmea a fost mai cuminte a dormit mai mult Č™i a plâns mai puČ›in ca în zilele precedente când a stat care 2 ore afară Č™i când am venit în casă a trebuit să o mai plimbam Č™i în braČ›e...Č™i cel mai grav, nu mai vouă nici să sugă, urla ca din gură de Č™arpe când o puneam..m-a băgat în boală cu chestia asra, nici ieri din nu a vrut...abia pe la 3 a mâncat pe saturate....
Stai calma ca nu e obligatoriu sa faci treaba asta saptamanal altfel cade cerul pe capul tau.
Se poate se poate ,nu se poate nu se poate.
Mai degraba NU il impartasesti decat sa-l impartasesti cand e agitat si sa scuipe Sf. Impartasanie peste tot.
Hainele pe care a cazut Sf. Impartasanie, nu se spala, nu se arunca, se ARD.

Iar pe bebelusi si copii asa cum nu-i priveste spovedania, nici nu trebuie pusi la post inainte de Sf. Impartasanie.
Desigur, aici opiniile difera, fiecare face cum ii recomanda preotul in care si-a pus increderea si nadejdea.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote