View Single Post
  #7  
Vechi 28.10.2016, 16:50:43
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Salut,

Nu stiu daca exista asa ceva in forum organizat pana acum, sau vreun thread pe tema asta.

Ar fi oportune intalniri de 2 ori pe an in care sa participam sa discutam pe teme propuse dinainte?

Teme duhovnicesci, rugaciune, alte discutii. Si cu alti invitati publici care sa ne ajute in discutii.

Mai punem si noi lumea la cale fata catre fata, nu doar in scris...
Mai publicam si o carte cu toate certurile de pe forum sau cu cele bune.
Subiecte de discutie ar fi.
Team-building duhovnicesc.

Pareri?
Asta e de la Dumnezeu!
Subscriu din toata inima.
Printre altele, pentru ca astfel multi dintre forumisti ar mai scapa de nalucirile care ii bantuie in legatura cu unul sau cu altul.

Dar poate ca unii au ceva de ascuns.
De exemplu: ce ne vom face cu unii baieti care de fapt sunt ...fete? Si fac gura mare pe forum de ani buni. Sau invers, cu fete care sunt baieti...
Din pacate, acest fenomen exista (stiu eu, tocmai de la intalniri forumistice) si nu toti au avut simplitatea sa isi asume "gluma". Am inteles, nu i-am dat desconspirat, insa nu e bine asa.

Cred ca astfel de intalniri sunt foarte bune, intrucat forumul s-a subtiat din prea multe certuri de doi bani si o intalnire ar mai inmuia orgoliile si ar dizolva inchipuirile.
Cei care au gust pentru autentic vor veni, cei care vor amagiri si jocuri psihologice puerile nu vor veni. Ipoteza mea.

Treaba cu invitatii se rezolva, nu-i bai. Dar nu cred ca e cel mai important aspect. Esential e sa sporeasca dimensiunea personala, concreta a relatiilor dintre forumisti, iar nu imageria fantasmagorica.

P.S. M-am intalnit cu cel putin 10 forumisti pana in prezent. In afara de unul, caruia ii lipsesc mai multe doage si nu sta sa i le pui la loc (e naravas, arunca cu rahat verbal), cu ceilalti am dezvoltat o relatie de prietenie statornica. Chiar si cand ne-am certat, in virtutea faptului ca ne cunosteam am ajuns repede la pace si prietenia a sporit.
Un loc potrivit pentru o prima intalnire ar fi, daca e si CristiBoss de acord, biserica Sfantul Mercurie. Daca nu, mai sunt si alte locatii, se pot gasi cu relativa usurinta. Ma ocup eu.
Reply With Quote