View Single Post
  #29  
Vechi 07.04.2012, 20:02:38
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Una e sa emigrezi, sa te muti in alta tara si alta e sa iti fie rusine sa spui strainilor ca esti roman. Chiar daca in tara nu e totul perfect, nu inseamna ca trebuie sa iti fie rusine si jena de nationalitatea pe care o ai. Daca tie ti se pare normal sa te duci in Germania de exemplu, si daca te intreaba cineva de unde esti sa spui ca din Italia sau Grecia in loc de Romania, mie nu mi se pare.
Vai, v-as raspunde mai substantial dar sunt ocupat rau si necajit ca au navalit nationalistii astia pe forum si nu mai am loc sa stranut , eu care sunt un ecumenist si un pseudonationalist de nadejde.
Auuu ! si cind zic cum ca as fi pseudonationalist nu ma refer la ceva rau, nuuuu, ca nu vreau sa ma jignesc si sa ma supar pe mine insumi , deoarece sunt educat si zic ca traiesc in cunostiinta cu timpul acesta , ci ma alint asa , fiind in extaz de termeni si beatitudine, de proces cognitiv si de reflectie superioara. Of, nationalistii astia de pe forum... imi produc o... asa... un fel de ... niste... da' ce sa mai spun , ca " nu ai cu cine" !?!?!?

Dar sa lasam ,,specificatiile filozofrice" si sa zicem : sora , sa ne intelegem bine , eu nu sunt suparat pe dvs, nu m-a deranjat nimic si nu doresc sa insinuez altceva decit o fac la vedere . Nu, doar am facut o precizare si am incercat sa fim amindoi cu ,,ochii la slanina", eliminind echivocul (faina !).
Ba ma repet, mi-a placut mult si totul este bine !

NB: sa nu uitam numele si intentia acestui thread !
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .

Last edited by zaharia_2009; 07.04.2012 at 20:13:16.
Reply With Quote