View Single Post
  #138  
Vechi 06.07.2009, 19:45:22
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laurschepsis Vezi mesajul
Doamne-ajuta!

Draga sora Florentina, cu o zi sau doua inainte de vestea mortii lui MJ cautam un disc. Asa, am inceput sa ma uit prin colectia de viniluri si sa-mi reintorc in minte amintiri legate de ele. Din toate discurile, spre marea mea uimire, doar pe MJ am dorit sa-l reascult dupa o pauza de atatia ani. De ce pe el cand nu este unul din favoritii mei? Nu am stiut sa-mi explic. M-am mirat atat de tare ca pana la urma am pus discul la loc. Parca mi-a fost frica sa-l aud. Apoi a venit vestea si o durere surda m-a surpat. Iar m-am mirat. Dar greutatea aceea in piept am resimtit-o si in ziua care a urmat. Mi-am zis, ca si cum nu era vorba despre mine, ca nu ma inteleg. Eu nu am fost ceea ce se numeste un fan niciodata. Nu am avut idoli. Nici macar modele. Cand apasarea m-a parasit un ceva launtric - nu stiu sa-l descriu - imi repeta ca MJ a trecut dincolo si, pe cat de celebru a fost intr-o vreme aici, pe atat de neimpacat este dincolo. Dumnezeu sa-l ierte!

Doamne-ajuta!
Frumos si sincer, laur...ce mult inseamna sa intelegi lucrurile si dincolo de aparente !
Nici eu nu am fost si nu sunt un fan MJ, insa simt aceiasi apasare dulce-amara fata de aceasta fiinta deosebita, sau cum o fi fost ea, nu ma intereseaza, important este cum o simt eu si simtirea nu poate fi fatarnica.
Iar tu, Andrei, poti sa spui ca nu-l agreezi pe MJ si atat, nu-ti descoperi neputinta aruncand in noroi intr-un om pe care nu-l poti intelege...din neputinta. Fii realist si mai inteligent decat "tabloidele " astea surpatoare de principii.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote