View Single Post
  #145  
Vechi 07.07.2009, 09:59:48
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

[quote=andreicozia;150750]
Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul

Ai o parere prea buna despre tine daca crezi ca ma voi duce inapoi la sutele de pagini sa-ti caut dovezi. Poate doar platit, mai fac asa ceva! Cind a fost momentul sa citesc si sa ma scirbesc am facut-o, a doua oara nu ma mai prinzi pe acolo.
Daca nu era cazul sa aduc la cunostinta modul scirboso-obscen in care citeodata te exprimi(si este deajuns) fii sigur fii sigur ca nu o faceam, la fel cum nu o faceam daca aceasta parere o bazam numai pe perceptia mea, insa au vazut si altii si mi-au atras atentia si mi-au marturisit scirba si uimirea cu cita iscusinta le IMPLETESTI fara sa se simta in mod evident, caracteristicile unui om ascuns(deci asta vin nu de la mine ci de la o femeie).

Cu asta am incheiat discutia.
"Ai o parere prea buna despre tine daca crezi ca ma voi duce inapoi la sutele de pagini sa-ti caut dovezi."

cererea de argumente shi exemple cand faci o afirmatzie nu implica parerea buna despre mine ci este de bun simtz ca atunci cand il faci pe cineva troaca de porci sa ai minima decentza sa prezintzi dovezile; ca dumneata demonstrezi ca lenea shi trufia shi credulitatea ar fi argumente ca sa-tzi sprijine propriile sentintze... pentru care iata ca in loc sa-tzi ceri iertare (pentru nesabuintza cu care te-asi aruncat in vulcan) dumneata nici mai mult nici mai putzini hotarashti ca defapt chiar ai dreptate ca shtii de la o barfa, ca cineva de sex feminin e devina shi nu dumneata, ceva in genul lui Adam... poi ea sarmana precis tzi-a atras atentzia eventual ca ii face scarba felul meu de a scrie, pentru ca ea nu este obijnuita cu sh shi tz shi cu "literatura" cuvantului (literatura de la litara) dar dumneata ai priceput viceversa shi anume ca mesajele mele sunt pline de obscenitatzi shi perversiuni in felul ascuns de exprimare... poi domnule, nu sunt eu responsabil daca oamenii sunt nemultzumitzi de felul in care scriu romaneshte, ca eu aici nu ma ocup de gramatica limbii ci de acea a Duhului... iar in unii acest lucru, felul neobijnuit de a scrie, le scoate la lumina propriul lor mod suficient de a citi shi pricepe, shi arunca vina mie in bratze, exact ca pisica aia moarta care incepe sa la puta, dar e mushca de pe caciula sau mitza din sacul lor, caci multzi sunt cei care s-au aratat nemultzumitzi de felul meu de a scrie, poi sigur ca da, ca presupune un efort cu care ei nu sunt obijnuitzi (nici eu)... dar eu asta am shi urmarit, ca sa nu chinui pe cei ce nu sunt interesatzi de parerile mele sa-i fac sa abandoneze textul, pazindu-se astfel de demonstratziile jmegalului unui pacatos care de multe ori nu shtie nici el ce spune, atunci cand vorbeshte de la sine insushi shi nu din Cuvantul lui Dumnezeu... shi de aia ma rog mereu lui Dumnezeu: (iarta-ma Parinte ca chiar nu shtiu ce fac)

"Poate doar platit, mai fac asa ceva!"

asta-i buna, sa-mi ceri mie bani ca sa aduci dumneata argumente la ceea ce spui!? poi daca nu aduci argumente inseamna ca trebuie sa te cred ca pe papa sau pe mahomed sau pe putin?, ca doar mentorii aceshtia sunt obijnuitzi ca sa spuna infailibilitatzi... nu-i ashea, sunt obijnuitzi ca sa fie crezutzi de prostime, (shi mai sunt shi altzii ca ei, uneori iata ca shi eu capat placerea asta a duhului de stapanire a duhului minciunii maririi de sine, shi din pacate tot mai des, trebuie sa marturisesc, shi e in contra lui Hristos acest duh vanzator de desavarshire)

"Cind a fost momentul sa citesc si sa ma scirbesc am facut-o, a doua oara nu ma mai prinzi pe acolo."

cand a fost momentul? sa fie oare atunci cand tzi-am atras atentzia cui cantzi dumneata in struna? atunci te-ai scarbit de mine? poi nu de mine trebuia sa te scarbeshti ci de faptele pacatoase ale unora ca sa nu le mai faci shi dumneata shi eu, caci nu e devina cel ce mustra cu duhul blandetzii aratandu-tzi pacatul tau caci vina este a pacatului faptuit shi nu a lui sau a ta, deci eu nu doresc sa te scarbeshti de tine sau de mine shi tocmai de aceea textul meu e greu de urmarit shi ushor de abandonat, caci iata, m-am gandit shi la unii ca tine, ca sa nu se ia dupa mine, ci dupa sfintzii parintzi, caci ei fac ceea ce zic spre deosebire de mine... care zic ceea ce nu fac shi ar fi trebuit sa fac eu ca sa faca altzii din fariseism, deci o forma de fariseism acuzator obScen... asha cum spui dumneata, deci sunt deacord.

Daca nu era cazul sa aduc la cunostinta modul scirboso-obscen in care citeodata te exprimi(si este deajuns) fii sigur fii sigur ca nu o faceam,

poi din moment ce spui ca era cazul shi nu ai dat nici exemple nici argumente, inseamna ca deshi nu era cazul ai facut-o shi facand-o asta demonstreaza ca nu pot fi sigur de ceea ce vorbeshti, ci dincontra, sa ma mir de felul tau de a nu te pazi, shi apoi de felul meu care este mult mai iresponsabil decat al domniei tale.

la fel cum nu o faceam daca aceasta parere o bazam numai pe perceptia mea, insa au vazut si altii si mi-au atras atentia si mi-au marturisit scirba si uimirea cu cita iscusinta le IMPLETESTI fara sa se simta in mod evident, caracteristicile unui om ascuns(deci asta vin nu de la mine ci de la o femeie).

de aici rezulta fie ca imi lauzi iscusintza literei care ucide fie neiscusintza prin care nu m-am ascuns suficient, dar rezulta evident ca barfa respectiva shi banuiala ca omul este ascuns tzi-a atras in credulitatea domniei tale sa ma shi etichetezi ca scarbos sau viclean ascuns shi deajuns adica cu interese rele shi viclene deci drept o neghina ca doar este deajuns asha cum marturiseshti, iar aici nu te combat, sunt intru totul deacord, caci shi eu ma vad lafel, plin cu o viclenie shi o rautate care se cred un fel de demnitate shi intzelepciune plina de autobarfa cea dulce a flatarii, dar dumneata nu ai priceput ca nemultzumirea lor, a celor ce ma citeau venea din neputintza shi gLenea gLumii de a citi ceva greu de citit? shi oricum nefolositor shi neziditor? shi astfel argumentul de abandon este la mintea oricui, de exemplu:

-ca e o iscusintza vicleana shi ascunsa shi rea in exprimare sau in firea lui
-ca starneshte obScenitatzile sau ca asha e el pacatos shi crud
-ca sunt perVersiuni, adica multiple sensuri ca sa zminteasca shi sa zapaceasca pentru slava de la oameni sau draci...
-ca se vorbeshte despre jegx ca sa atraga mintea acolo mocirlind-o
-shi ca sunt mult erori de gramatica shi astea stalcesc limba romana frumoasa shi curata shi ca sa starneasca la nepasare, nu-i ashea? deci motive sunt... Har Domnului, Har noua.

dar importanta nu este limba neaparat ci folosul Duhovnicesc... iar eu asta am urmarit in felul de a scrie... atat de frumos, de inaltzator, dar pentru unii e scarbos shi obScen shi pervers... gusturile fiecaruia, deci nu comentez, shi imi cer iertare daca nu tzi-a placut, dar placerile, placerile trupului.......

hai ca nu m-am suparat oricate discutzii inchei dumneata de unul singur shi oricate nemultzumiri shi invederari fara argumente mi-ai aduce la cunoshtiintza... Dar elementarul este ca credintza sa o intemeiezi pe Scriptura, pe fapte, pe argumente, pe sentimente curate, pe Piatra shi niciintr-un caz pe nedreptate cum se arata gLumea mereu in cazul lui MJ, purtatzi de interese de reclama shi bani... deci e vorba de politica burdelochiulului baban shi scaunul de domnie al ei din sufletul meu... asha ca nu ma mir ca pe unii i-a luat valul... nedreptatzii shi etichetarilor in deshert. Deci te iert pentru mine (ca sa ma ierte shi pe mine Dumnezeu, deshi nu mi-ai cerut-o) shi te iubesc nespus pentru tine...

Cu asta am incheiat discutia.

shi cu asta am incheiat shi eu pledoaria mea, de a-l cerceta pe MJ (un fost martor shi un fost musulman) care fireshte ca pe unii i-a deranjat, pentru ca MJ a scos la lumina pacatele gLumii... iar unii s-au smtzit direct vizatzi (nu ma refer la tine ci generalizez)... caci cum sa nu osandeasca ei alaturi de toata gLumea : obScenitatzile, pedofilia, drogurile, banii, faima, shi celelalte false invidii cand defapt MJ a murit sarac shi inglodat in datorii, slab ca un tzantzar, dupa o munca infernala a creatziei artistice, bolnav, plin de coshmaruri shi disperari, inshelat de prieteni shi fratzi shi totzi cei care au profitat de pe urma lui, pana shi de copiii a fost acuzat carora le-a facut un parc de joaca imens din banii lui... deci "judecatorul" MJ a fost judecat shi el caci MJ a "judecat" pacatele gLumii caci toate melodiile sale sunt apropouri la pacatele infioratoare ale gLumii, caci acest Moogli, ieshit din jungla a gasit o lume mult mai cruda shi mai rea decat propria sa jungla Africana... shi atunci cu manusha alba a zis ca shi politzistul de circulatzie fara cuvinte, asemenea Domnului, asha a zis, ridicand mana shi aratand STOP!

deci draga Andrei Cozia, itzi multzumesc ca mi-ai dat ocazia sa vorbesc cu tine.

shi astfel Michael Mickael Jackson a zis Never! babilonului asemenea stramoshuli Ever shi a ridicat tzinutul Neverland pe care gLumea din pisma shi pentru bani lacomindu-se la pustiit... l-a distrus, shi l-a osandit... amendandu-l ca nu shi-a tuns iarba.
Reply With Quote