View Single Post
  #7  
Vechi 28.07.2010, 00:43:59
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Draga, nu as vrea sa vin cu ploaie peste bucuria descoperirii tale insa se poate ca firma care se ocupa de imbalsamare si cosmetica mortuara sa-l fi fardat o leaca fara sa stii tu asa cum se practica in occident, pentru ca mortul sa arate prezentabil la ultima sa aparitie in lume. Nu are ce sa se mai schimbe in bine la un mort, decit spre putrezire...stiu si eu de la taticul meu.
Andrei...ce spui tu e valabil pt occident si in Romania pt familiile cu bani care isi permit sa plateasca o firma care se ocupa de la imbracat pana la dus la cimitir...ceea ce nu a fost cazul nostru.
La noi a murit in casa, medicul i-a constat decesul, niste vecini l-au spalat si imbracat si cand am adus sicriul l-au asezat in el. Dupa cateva ore ne-am trezit cu el schimbat...dar, eu sunt un om realist nu ma imbat cu apa rece...nu incep acum sa-mi fac singura impresii...
Eu stiu exact ce s-a intamplat si nu ma refer ca acum e un sfant...pentru mine nu schimbarea lui a fost atat de vrednica de luat in seama, ci ceea ce s-a intamplat dupa...

In rest Dumnezeu sa-l ierte si sa-l aibe in Imparatia Lui.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote