View Single Post
  #1752  
Vechi 03.08.2010, 08:09:59
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de postasul. Vezi mesajul
Nu te intrebi, de ce Sfintii Apostoli, contemporani cu Maica Domnului, nu au scris nimic despre Maica Domnului (nu numai despre moartea ei) in epistolele lor (care se gasesc in Sfanta Scriptura)?
Interesanta poveste. Dar, mai interesant este faptul ca eroii principali (Sfintii Apostoli) au fost loviti de vre-o amnezie si nu au scris un cuvintel (din acesta poveste) in epistolele lor.
Daca era dupa credinta Sfintilor Apostoli ai Domnului Iisus Hristos, m-ar fi interesat si "mai pe larg" (nu numai pe scurt).
Nu ti-e clar? Imi insirui povesti cu Maica Domnului si Sfintii Apostoli, despre care Sfintii Apostoli nu au scris absolut nimic, si vrei ca eu sa le cred.
Cum adica, Sfintii Apostoli nu au scris nimic despre Maica Domnului ?! Sfantul Apostol si evanghelist Ioan nu a scris nimic despre Maica Domnului ?!

Da, nu au scris in epistole. Dar au scris in Evanghelii !!! Asta sa fie oare ultimul criteriu al "adevarului", produs de ratacirea numita "sola scriptura" ? Daca nu scrie in epistole, nu s-a intamplat ?!