View Single Post
  #1754  
Vechi 03.08.2010, 08:48:55
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Din nefericire, am observat ca dumneavoastra judecati. O faceti in mod constant, o faceti cu buna stiinta, va mandriti cu asta si imi reprosati mie si altor co-forumisti ca nu o facem si noi.

In ceea ce priveste complexele pe care s-ar putea sa le avem, afirmatia dumneavoastra "nu ma simt absolut deloc complexat in fata lor, ba dimpotriva " este edificatoare.

Domnule kesarion, aveti un foarte mare complex in raport cu cei pe care ii numiti "sectarimea".

La o prima vedere, este un complex de superioritate.

Probabil ca un psiholog mai bun decat mine ar putea sa-l califice ca fiind, la baza, un complex de inferioritate, sublimat intr-unul de superioritate, sau sa ofere alta explicatie atitudinii dumneavoastra tipic sectare, bigotismului si intolerantei de care dati dovada, faptului ca nu va puteti auto-defini decat in raport cu "dusmanul" pe care il identificati, aleatoriu, in cultele NP.

In ceea ce ma priveste, ma multumesc sa constat ceea ce este, de altfel, de domeniul evidentei: orice urma de smerenie si de dragoste crestina va este straina, si faceti o reclama extrem de proasta ortodoxiei. De altfel, nu este intamplator faptul ca ati mai fost banat pe acest forum.
Da tare mai esti in gura, ereticule latin ! Vei fi si tu vreun psihanalist ratat, si ai venit aici sa iti dai cu parerea ! Asta este, neprietene si nefartate, stiu ca te doare tare puterea adevarului ortodoxiei ! Vad ca adopti si noua strategie francmasonica a blamarii "intolerantilor"; nefericirea este ca initiatorii acestei miscari de vanare a "intolerantilor" si "extremistilor" ortodocsi se inchina satanei, lui lucifer !

Oricum iti garantez ca planurile voastre de hegemonie "crestina" nu o sa va iasa, chiar si de veti atrage si patriarhi eretici in ratacirea voastra blestemata !!

On Catholics, ECUMENISM,Sects -ORTHODOX Elder Arsenie Papacioc
http://vimeo.com/1239089